Informacje

Seria LEGO w stumilionowej elicie

4

Powierzenie przez Warnera ekipie TT Games prac nad grami z serii LEGO było strzałem w dziesiątkę - jeżeli ktokolwiek miał co do tego wątpliwości, właśnie dostał rozwiewający je dowód.

Seria LEGO w stumilionowej elicie - obrazek 1

Gry z serii LEGO sprzedały się w stu milionach egzemplarzy - poinformowały firmy Warner Bros. i TT Games. Tym samym marka dołączyła do elitarnego grona tytułów, które pokonały tę magiczną barierę. Wśród nich są tak popularne serie, jak choćby Mario, Pokemon, Need for Speed, The Sims, Final Fantasy, Grand Theft Auto czy FIFA.

Dokładnych danych sprzedaży poszczególnych odsłon Warner nie ujawnił, ale na ten sukces pracowało mnóstwo gier. Możemy jedynie domniemywać, że największy udział mają w nim licencjonowane produkcje TT Games, jak LEGO Star Wars, LEGO Harry Potter, LEGO Indiana Jones, LEGO Władca Pierścieni czy LEGO Batman. Ta ostatnia jesienią tego roku doczeka się zresztą nowej części, LEGO Batman 3: Beyond Gotham.

Gry spod znaku LEGO wychodzą jednak nie tylko spod rąk członków zespołu TT Games. Po raz pierwszy w wirtualnej rzeczywistości duńskie klocki zameldowały się już w 1997 roku za sprawą LEGO Island od Mindscape.

4 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Kashalia

Nic dziwnego:) W sumie to pierwsi gracze za chwilę, lub już dali radę przygotować kolejne pokolenie graczy:)

Odpowiedz
G PrimitiveHuman

Przeczytałem " (...) LEGO w stumilowym lesie". Szkoda.

Odpowiedz
G lRayl

> Przeczytałem " (...) LEGO w stumilowym lesie". Szkoda.
Uff, przynajmniej nie jestem sam. Też tak przeczytałem i kliknąłem aby zobaczyć o co chodzi, a tutaj news o 100 milionach sprzedanych egzemplarzach, a nie o LEGO w stumilowym lesie. Chociaż wynik zacny.

Odpowiedz
G Vojtas

Bardzo dobrze, że gry LEGO odniosły tak spektakularny sukces. Dzięki tym pieniądzom producent tradycyjnych plastikowych klocków otrzymał solidny zastrzyk gotówki - jak znalazł na czasy mniej pomyślnej koniunktury. Co ważniejsze sprzedaż gier i namacalnych zestawów wzajemnie się napędza, co pozwala zachować optymizm na przyszłość. Wiele osób o tym nie słyszało, ale firma LEGO miała bardzo poważne problemy finansowe 10 lat temu. Ciężko sobie wyobrazić świat bez najlepszej zabawki ever.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?