News

Gramowicze potrafią, czyli kotlecik5 moduje Fallout: New Vegas

Michał 'Myszasty' Nowicki, 27.05.2014 18:45 23

I robi to w sposób, który pod hasłem After War Nevada po raz kolejny przywiązał mnie do peceta na kilkadziesiąt godzin. Póki co.

Nasz forumowicz, znany zapewne wielu z Was pod ksywką kotlecik5 przez długie miesiące dłubał przy modyfikacji After War Nevada, która wywraca do góry nogami balans w Fallout: New Vegas - jedynej słusznej kontynuacji słynnego cyklu post-apo. Jego celem było jak największe zbliżenie mechaniki rozgrywki do dwóch pierwszych gier z cyklu, przy jednoczesnej, dość znacznej zmianie balansu rozgrywki. Oczywiście takiej, która sprawi, że zabawa stanie się wreszcie wyzwaniem godnym stałych bywalców radioaktywnych pustkowi.

I po kolejnych 50 godzinach spędzonych w post-nuklearnej Nevadzie (a dopiero zacząłem i nie zamierzam przestać!), stwierdzam, że jest to w chwili obecnej najlepiej zbalansowana, kompleksowa modyfikacja tego typu. Począwszy od niemal trzydziestu nowych archetypów postaci (Chcecie od startu zagrać jako Fiend? Proszę bardzo!), przez całkowicie przemodelowany system statystyk, umiejętności i perków, a skończywszy na masie nowych/starych giwer, nasz forumowy kolega zmienił i zmodyfikował niemal każdy aspekt rozgrywki. Nie wierzycie? To załóżcie ciemne okulary w nocy lub w budynku...

Więcej detali na temat zmian i poprawek znajdziecie w poniższym wideo. Jednak uważajcie, to materiał dla wybitnie odpornych i wytrzymałych - trwa 45 minut.

Szczerze polecam i zachęcam do pobierania modyfikacji.

Wracam walczyć o prawo i sprawiedliwość w New Vegas.

Regulator Myszasty

najnowsze