Star Wars: Attack Squadrons skasowane

Patryk Purczyński
2014/05/24 08:44
9
0

Właściciel marki się zmienia, ale historia wciąż ta sama. Gry spod znaku Gwiezdnych wojen lądowały w koszu za LucasArtsu, lądują i za Disneya.

Star Wars: Attack Squadrons skasowane

Disney porzucił pomysł wydania Star Wars: Attack Squadrons. Na oficjalnej stronie gry pojawił się następujący komunikat: "Chcielibyśmy podziękować wszystkim fanom, którzy uczestniczyli w zamkniętej becie Star Wars: Attack Squadrons. Po wielu rozważaniach zdecydowaliśmy się na zaprzestanie dalszej produkcji, by móc w pełni skupić się na innych grach spod znaku Star Wars. Naprawdę doceniamy czas, jaki spędziliście angażując się w betę".

Star Wars: Attack Squadrons miało być darmową grą sieciową, w której użytkownicy przejmowali kontrolę nad myśliwcem kosmicznym. Tytuł ten zapowiedziano pod koniec ubiegłego roku, a w styczniu zaczęły się zamknięte testy wersji beta. Fragment z oświadczenia Disneya o "pełnym skupieniu się na innych grach spod znaku Star Wars" może sugerować, że ekipa Area 52 Games została oddelegowana do prac nad innym projektem (być może jako pomoc dla większego zespołu), ale nic oficjalnie nie zostało ogłoszone.

GramTV przedstawia:

Gry w uniwersum Gwiezdnych wojen nie mają w ostatnich latach łatwo. Jeszcze za czasów LucasArtsu projekty były wielokrotnie kasowane, lub prace nad nimi rozpoczynano od nowa (koronnym przykładem jest nigdy niewydany Battlefront 3), ale i Disney się w tę tradycję wpisuje. Od momentu wchłonięcia LucasFilmu stanęły prace nad Star Wars 1313.

Komentarze
9
Arcling
Gramowicz
24/05/2014 18:46

Gra zapowiadała się bardzo słabo, więc raczej szkoda jej nikomu nie będzie. Nawet na trailerze było już widać, że gra miała być tylko dojeniem marki jak najmniejszymi nakładami.

Usunięty
Usunięty
24/05/2014 16:18

Wygląda na to, że Star Wars dobrze się trzyma tylko i wyłącznie tam gdzie powinno, czyli na dużym ekranie. Kolejna część w produkcji. Zdecydowanie wolę iść do kina, niż bawić się z crapishe od kaczora donalda i myszki miki.

Usunięty
Usunięty
24/05/2014 15:53

Wcale mnie to nie dziwi, szczególnie po materiałach które zaprezentowali. Dobrze, że konkurencja nie śpi.
Trwa Wczytywanie