Przeżyj wojnę jako cywil. 11bit Studios zapowiada This War of Mine, jest trailer

Patryk Purczyński
2014/03/13 08:37

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, marzec przyniósł nam ogłoszenie nowej gry polskiego studia 11bit Studios. Szykujcie się na wojnę, i to w bardzo osobistym wydaniu.

Przeżyj wojnę jako cywil. 11bit Studios zapowiada This War of Mine, jest trailer

This War of Mine to tytuł nowej gry 11bit Studios, polskiego studia odpowiedzialnego m.in. za serię Anomaly. Warszawska ekipa swoje nowe dzieło przedstawia jako produkcję dla bardziej doświadczonych graczy, a za hasło przewodnie obiera "Na wojnie nie każdy jest żołnierzem". Użytkownicy wcielą się bowiem w rolę cywili, którym zależy przede wszystkim na przetrwaniu krwawej wojny.

Miejscem akcji jest oblężone miasto, w którym na każdym kroku czają się snajperzy. Gracze, przebywając w schronie, tworzą nowe przedmioty, handlują nimi, rozbudowują zajmowany dom, leczą i karmią innych. Noc poświęcają z kolei na szukanie zasobów: jedzenia, środków medycznych czy broni. This War of Mine przyniesie także konieczność podejmowania dramatycznych decyzji na tle moralnym.

Co ciekawe, nowa produkcja 11bit Studios inspirowana jest opowieściami osoby, która naprawdę przeżyła wojnę. - W trakcie pracy nad nową grą natknęliśmy się na artykuł, w którym mężczyzna opisuje, jak udało mu się przetrwać w oblężonym mieście - mówi Michał Drozdowski, główny projektant This War of Mine.

GramTV przedstawia:

- Po zapoznaniu się z jego relacją, zrozumieliśmy jaki horror przechodzą ludzie w podobnej sytuacji. Postanowiliśmy stworzyć grę opierając się na jego historii i zrobić coś, co poruszy ludzi i sprawi, że chociaż przez moment skupią się na tym co ich otacza. Najwyższa pora, żeby gry, tak jak inne formy sztuki, zaczęły mówić o rzeczach ważnych - dodaje.

Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun This War of Mine. Warto odwiedzić także oficjalną stronę gry.

Komentarze
18
Usunięty
Usunięty
14/03/2014 10:54

bardzo dobry pomysl. trzymam kciuki !

Fang
Gramowicz
13/03/2014 20:52

Miesiąc temu zastanawiałem się właśnie czy jest jakaś gra w której możemy zagrać cywilem podczas wojny. Cóż teraz wiem że będzie taka. Ja jestem zainteresowany i mam nadzieje że ta gra dołączy do grona tych gier które można wymieniać jako te wartościowe produkcje pokazujące że gry nie są głupią rozrywką jak wielu ludzi myśli.

Usunięty
Usunięty
13/03/2014 20:04

Mam nadzieję, że nie będzie z tego Tower Defense/offense? ;)Tak na serio, powodzenia chłopakom, ciekawych gier nigdy za wiele.
Trwa Wczytywanie