Informacje

Franko 2: Revenge is Back sfinansowe, ale zbiórka trwa nadal

2

Gracze przekazali twórcom wymagane 34.500 zł, dzięki czemu proces produkcji zostanie doprowadzony do końca, a gra ukaże się na rynku.

Franko 2: Revenge is Back sfinansowe, ale zbiórka trwa nadal - obrazek 1

Jak zaznaczają twórcy w przesłanej do mediów informacji prasowej - jest to rekordowa kwota w historii polskiego finansowania społecznego gier, ale to jeszcze nie koniec. Chętni na dołożenie się do zbiórki mogą wpłacać pieniądze przez kolejnych osiem dni. Dodatkowa kwota przeznaczona zostanie na ulepszenie produkcji, natomiast wpłacający mogą liczyć na różne gadżety związane z Franko 2: Revenge is Back.

Zadowolenia z tak udanej kampanii nie ukrywa Kamil Rogulski z wspieram.to - Nie cały rok temu, na wspieram.to wystartował pierwszy projekt gry. Tą grą było The Few studia Black Moon Desing – wówczas kampania opiewała na kwotę 3,3 tyś zł i dotyczyła tylko polonizacji. Nikt wówczas w Polsce nie wierzył bowiem w powodzenie kampanii, które mogły opiewać na większą sumą, a kiedy była mowa o pełnym sfinansowaniu gry przez graczy – wszyscy pukali się w czoło... Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w powrocie Franko przede wszystkim graczom, IMGN.pro, mediom, reklamodawcom oraz partnerom – bez nich powrót Franko nie byłby możliwy. Wierzymy, że dzięki tej kampanii pokazaliśmy, że w Polsce również można. Jako Wspieram.to projekt Franko 2 traktujemy jako zaproszenie dla innych studiów gier do przeprowadzania własnych kampanii crowdfundingowych.

Także ekipa Franko 2: Revenge is Back powiedziała kilka miłych słów z tej okazji. - Kampania na wspieram.to była w pewnym sensie testem na to czy w Polsce uda się to, co na Zachodzie dzieje się każdego dnia. We wtorek 11 marca dowiedzieliśmy się, że tak. Dzięki kampanii na wspieram.to i wykorzystaniu początkującego w Polsce jeszcze finansowania społecznościowego stworzymy Franko 2 takie jakie naprawdę chcemy, bez żadnych ograniczeń. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaufanie w tym; setkom graczy, którzy aktywnie wspierali nas, wspieram.to za prowadzenie akcji marketingowych, mediom za szereg publikacji oraz IMGN.pro za profesjonalną współpracą już przed etapem wydawniczym. Warunki do tworzenia i wydawania własnych gier w Polsce chyba nigdy nie były lepsze.

Przypominamy, że nad debiutem gry Franko 2: Revenge is Back czuwa ekipa IMGN.pro, która najpierw podjęła współpracę z twórcami gry, a następnie zdecydowała się na partnerowanie w tym projekcie.

Najnowsze
Lubisz nas?