Deadbreed - nowa gra MOBA - ukaże się jeszcze w tym roku

Małgorzata Trzyna
2014/01/07 16:15
16
0

Nad grą pracuje grupa szwedzkich deweloperów, którym przewodniczy Stefan Ljungquist – były twórca Just Cause.

W Deadbreed walki będą toczyły się na arenach w trybie 3 vs 3 – gracze będą mogli zmierzyć się zarówno ze sobą, jak i ze sztuczną inteligencją. Zespół, który zdobędzie miano „Sentinela”, będzie finałowym bossem. Twórcy kładą szczególny nacisk na personalizację – gracze będą mogli dostosować wygląd bohaterów do własnych preferencji. Każda postać będzie posiadała własny zestaw umiejętności, i będzie zachowywać się inaczej, w zależności od przedmiotów, w jaki zostanie wyposażona.

GramTV przedstawia:

- Chciałem zagrać w takie MOBA, w którym mógłbym w pełni dostosować wygląd swoich bohaterów i – przede wszystkim – styl rozgrywki, ale nie mogłem znaleźć żadnego tytułu, który spełniłby moje oczekiwania – powiedział Ljungquist. – Po rozmowie ze znajomymi, zdałem sobie sprawę, że nie tylko ja mam takie marzenia, zatem zdecydowaliśmy, że stworzymy taką grę. Była to także szansa dla nas, by stworzyć nieco mroczniejsze MOBA dla hardcore’owych graczy, takich jak my sami, i wprowadzić do gry nieco elementów RPG.

Deadbreed będzie produkcją free-to-play, a jego premierę zaplanowano na 2014 rok. Zainteresowani? Twórcy planują przeprowadzenie beta-testów - udział w nich wezmą wybrane osoby, które zarejestrują się na oficjalnej stronie gry. Możecie także głosować na ten tytuł na Steam Greenlight.

Komentarze
16
Usunięty
Usunięty
08/01/2014 10:13

> Bo to tak jak z pogromcami WoWa [paradoksalnie mmo za którym nie przepadam, chociaż mam> respekt do Blizza za prekursorstwo qw temacie].Blizzard odniósł sukces bo miał uniwersum i dobrze połączył rozwiązania, ale ich większość po prostu ściągał z innych mmo zarówno w podstawie jak i w późniejszych dodatkach z mmo, które wyszły między podstawką a dlc.. Prekursorem w tym gatunku on jest żadnym.

zawcia
Gramowicz
07/01/2014 23:53
Dnia 07.01.2014 o 18:18, okon napisał:

Naskrobałby ktoś coś o Strife? Największy portal o grach w Polsce, a o przyszłym pogromcy lola - ani widu, ani słychu. #strifebestmoba

Ja bym naskrobał, ale nie bardzo mi się chce :DŻaden ze mnie Michale Pachter, ale WĄTPIĘ że Strife będzie pogromcą czegokolwiek. Gra sama w sobie jest bardzo przyjemna i casualowa i co zaskakujące jak na MOBE nie wywołuje takiej "nawałnicy" negatywnych emocji jak się to zdarza w innych tytułach, do tego ma przyjemną grafikę i nieco inną mechanikę niż pozostałe gry z tego gatunku. Mimo tego coś mi podpowiada że przegra w starciu z MOBĄ Blizzarda, bo nie widzę zbyt wielu powodów dla których fani Doty/Lola/HoNa (i innych) mieliby się przerzucić na Strife''a. Życzę S2 jak najlepiej, ale obawiam się, że znowu ich gra pozostanie gdzieś w cieniu bez szans na konkurowanie z najpopularniejszymi grami z gatunku.

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 21:09

>/Ciach

Dnia 07.01.2014 o 21:02, Pietro87 napisał:

Teraz trzeba zadać pytanie - czy rynek gier moba posiada jeszcze taką "niszę" do wypełnienia ? Jasne Deadbreed ma fajny design, taki trochę w inna mańkę. Przypasuje fanom np World of Darkness czy innych mrocznych pozagrobowych klimatów [gotyckie wieżyczki, zjawy, liczę, nieumarli, łowcy potworów, podane w oprawie bardziej na serio niż w cukierkowej stylizowanej na kreskówkowy cell-shading, pewnie, to znajdzie swoich fanów], jasne to znajdzie zwolenników, ale czy na stałe ? Lub na jak długo ?

Nic dodać nic ująć ;>Madoc Przecież w LoL''u jest do wyboru więcej niż 10 bohaterów jeśli je kupisz a uzbieranie nie jest wcale takie trudne punktów na nie ;>, a za free że jest mało dostępnych to fakt boli i to bardzo ale cóż musza na czymś zarobić :D.

Zekzt
Gramowicz
07/01/2014 21:02

Bo to tak jak z pogromcami WoWa [paradoksalnie mmo za którym nie przepadam, chociaż mam respekt do Blizza za prekursorstwo qw temacie]. Takie gry mają zbyt dużą fanbazę, żeby sobie tak zwyczajnie odpłynęła. Ludzie nawet z sentymentu nie chcą się rozstawać z własnymi kontami/postaciami etc.Jasne, skocza pograć, sprawdzić, kilku zostanie na dłużej, ale tylko nieliczni oleją swoje stare tytuły w 100% na rzecz nowej gry [nie gram w Ragnaroka już kilka lat i nie zagram, bo nie mam na to mmo już tyle czasu co dawniej, ale nie zmienia to faktu, ze mnie często do niego ciągnie, bo lata swoje zrobiły, ba pewnie jak bym wygrał w totka i mógł sobie siedzieć gdzieś we własnej willi na kupie kasy, bez konieczności min chodzenia do pracy, sprzątania i gotowania - bo robiła by to służba :) etc, to pewnie bym wrócił i dalej szpilał, jak wtedy kiedy jeszcze byłem smarkiem :)].Druga wielka siła sentymentu to znajomi, ludzie z którymi gramy, tworzymy jakąś społeczność. Efekt "przyzwyczajenia" jest wielkim wrogiem nowości" [o ile nie są one innowacją lub kompletnie przemodelowanym klasykiem, jak było chociażby z WOT, popłyną na fakcie, że wypełnił pewną nisze w odpowiednim momencie].Teraz trzeba zadać pytanie - czy rynek gier moba posiada jeszcze taką "niszę" do wypełnienia ? Jasne Deadbreed ma fajny design, taki trochę w inna mańkę. Przypasuje fanom np World of Darkness czy innych mrocznych pozagrobowych klimatów [gotyckie wieżyczki, zjawy, liczę, nieumarli, łowcy potworów, podane w oprawie bardziej na serio niż w cukierkowej stylizowanej na kreskówkowy cell-shading, pewnie, to znajdzie swoich fanów], jasne to znajdzie zwolenników, ale czy na stałe ? Lub na jak długo ?

Madoc
Gramowicz
07/01/2014 20:45
Dnia 07.01.2014 o 19:48, Eternal101 napisał:

A jakie konkretnie ograniczenie Ci przeszkadzało?

Najpewniej dostępność tylko 10 bohaterów.

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 20:05

No, klimat jest.

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 19:48
Dnia 07.01.2014 o 19:37, Gniewny1j napisał:

Tak szczerze mówiąc to nie wiem co ludzie widzą w LOLU pograłem kilka godzin i irytowało mnie ograniczenia w wyborze bohow. @ news Nie wiem czemu, ale klimatem przypomina mi 1 akt z diablo 3 ;)

A jakie konkretnie ograniczenie Ci przeszkadzało?

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 19:37

> To samo mówiono o War Thunderze "pogromca WoT''a" ;" Nowy lepszy WoT" a wyszło jak wyszło> ;p, jak dla mnie póki co LoL''owi tylko DoT''a może zagrozić.Tak szczerze mówiąc to nie wiem co ludzie widzą w LOLU pograłem kilka godzin i irytowało mnie ograniczenia w wyborze bohow.@ newsNie wiem czemu, ale klimatem przypomina mi 1 akt z diablo 3 ;)

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 19:24
Dnia 07.01.2014 o 19:12, okon napisał:

Oprócz tej samej firmy ta gra nie ma z honem nic wspólnego. To taki nowy-lepszy lol. Lol 2.0 można powiedzieć.

To samo mówiono o War Thunderze "pogromca WoT''a" ;" Nowy lepszy WoT" a wyszło jak wyszło ;p, jak dla mnie póki co LoL''owi tylko DoT''a może zagrozić.

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 19:12
Dnia 07.01.2014 o 18:45, Eternal101 napisał:

Okon Czy ja wiem czy rozgromi LoL''a? Jak dla mnie to nowszy Heroes of Newerth.

Oprócz tej samej firmy ta gra nie ma z honem nic wspólnego. To taki nowy-lepszy lol. Lol 2.0 można powiedzieć.

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 18:45

>/ciach

Dnia 07.01.2014 o 17:34, Fatal-X napisał:

A Deadbreed...nie wiem co jeszcze o nim sądzić, graficznie wygląda ok, może dobrze że stawiają głównie na 3vs3 zamiast 5vs5.

Czy ja wiem po przejściu z LoL''a na Smite''a czułęm spory powiem świeżości, a co do Deadbreed sam nie wiem co sądzić jak dla mnie jest podobny do reszty MOBA. Jak coś niech Ziw pogra trochę w Smite''a i niech oceni czy tego oczekiwał czy też zupełnie czegoś innego.Okon Czy ja wiem czy rozgromi LoL''a? Jak dla mnie to nowszy Heroes of Newerth.

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 18:18

Naskrobałby ktoś coś o Strife? Największy portal o grach w Polsce, a o przyszłym pogromcy lola - ani widu, ani słychu.#strifebestmoba

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 17:50

sa cycki jest glowna

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 17:34
Dnia 07.01.2014 o 16:50, Eternal101 napisał:

Jak chcesz cos odmiennego od lola to smite''a Ci polecam.

Ciężko się z tym zgodzić, Smite to taki LoL z widokiem w trzeciej perspektywie. Wydaje się świeże tylko przez parę godzin.A Deadbreed...nie wiem co jeszcze o nim sądzić, graficznie wygląda ok, może dobrze że stawiają głównie na 3vs3 zamiast 5vs5.

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 16:50

> Ogólnie MOBy wychodzą mi już bokami, ale to wygląda nawet nieźle. Wreszcie coś w klimacie> innym niż LoL.Jak chcesz cos odmiennego od lola to smite''a Ci polecam.

Usunięty
Usunięty
07/01/2014 16:31

Ogólnie MOBy wychodzą mi już bokami, ale to wygląda nawet nieźle. Wreszcie coś w klimacie innym niż LoL.