To jednak nie koniec Command & Conquer F2P - prace nad grą przejmie inne studio

Patryk Purczyński
2013/11/19 15:08
6
0

Pod koniec października informowaliśmy, że oparta na systemie free-to-play gra Command & Conquer została skasowana, a studio za nią odpowiedzialne zamknięto. Teraz okazuje się, że projekt zostanie dokończony.

To jednak nie koniec Command & Conquer F2P - prace nad grą przejmie inne studio

Na stronie Electronic Arts znaleźć można interesującą wiadomość na temat Command & Conquer. Daje ona nadzieję, że projekt uznany za skasowany być może przejmie inny wykonawca. "Ci z was, którzy kupili C&C Ultimate Collection mogą liczyć, że wczesny dostęp do bety będzie honorowany gdy prace nad tytułem zostaną wznowione w innym studiu" - brzmi treść komunikatu.

Kluczowe jest tu słowo "gdy" (ang. once), które sugeruje, że do wspomnianego wznowienia prac dojdzie z pewnością. Wiadomość miałaby zupełnie inny wydźwięk, gdyby "Elektronicy" posłużyli się mniej jednoznacznym spójnikiem "jeśli" (ang. if). Dalsza treść komunikatu również skłania do myślenia, że Command & Conquer w wersji free-to-play zostanie dokończone.

GramTV przedstawia:

"Chcieliśmy podziękować wszystkim za czas i zainteresowanie Command & Conquer. Z niecierpliwością wyczekujemy momentu, w którym będziemy mogli się podzielić nowinami w kwestii tego, kiedy prace nad tym tytułem zostaną wznowione". Na razie nie wiadomo, które studio miałoby dostać projekt w spadku po zamkniętym pod koniec października Victory Games. O rozwoju sytuacji będziemy informować.

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
23/11/2013 21:51

Requiescant in pace.A nowi developerzy winni uczyć się na błędach swego przodka. Wiktor Frankenstein zginął przecież jak zginął...

lRayl
Gramowicz
23/11/2013 21:39

Mam nadzieje, że zmiana studia spowoduje, że gdy gra zadebiutuje, to będzie dobrą produkcją.

Arcling
Gramowicz
19/11/2013 16:19

A co z wypowiedzią, że robili grę, której nie chcą gracze? Szkoda. Miałem nadzieję, że nie reanimują tego potworka. Całkowita kasacja tego projektu mogła by jeszcze dawać szansę na stworzenie normalnej gry z single playerem.
Trwa Wczytywanie