Klasyczne Warcrafty zostaną odnowione?

Patryk Purczyński
2013/11/11 09:35

Blizzard majstruje przy swoich starszych tytułach, by doprowadzić je do stanu używalności na nowszych komputerach. Czyżbyśmy mieli szykować się na powrót klasyki?

Klasyczne Warcrafty zostaną odnowione?

Podczas Blizzconu J. Allen Brack z Blizzarda został zapytany przez jednego z fanów, czy firma nie planuje przypadkiem odrestaurowania pierwszych części Warcrafta, by te nadawały się do rozgrywki na współczesnych komputerach i systemach operacyjnych. Odpowiedź była zaskakująco optymistyczna dla fanów tej klasyki gatunku RTS.

- W zasadzie to mamy w naszym zespole jednego gościa, a nawet kilku, którzy zajmują się pobocznym projektem i planują zrobić coś w tym stylu czy w tej formie - odparł Brack. - Jesteśmy fanami Warcrafta 1, Warcrafta 2 i Warcrafta 3, i bardzo chcielibyśmy zagrać w te tytuły ponownie, tego możecie być pewni - dodał.

GramTV przedstawia:

Warcraft: Orcs & Humans zadebiutowało w 1994 roku na MS DOS-ie, zaś rok później do sprzedaży trafiła druga część, Warcraft 2: Tides of Darkness. W kolejnym roku doczekała się ona dodatku Beyond the Dark Portal. Na Warcraft 3: Reign of Chaos fani musieli poczekać do roku 2002. Następny rok dał z kolei graczom dodatek Frozen Throne.

Komentarze
17
Usunięty
Usunięty
12/11/2013 11:47

Ech.. pierwszy Warcraft... o były czasy.Ale faktycznie, gdyby podrasowali pierwsze Diablo też bym się nie pogniewał. Choć akurat w ten tytuł można grać bez problemu i teraz. Ostatni raz przeszedłem jedynkę Diablo w zeszłym roku :)

Usunięty
Usunięty
11/11/2013 18:28

Jak dadzą za jakąś symboliczną kwotę to ok, na pewno nie wydam na grę sprzed dekady tyle co za najnowsze tytuły

Usunięty
Usunięty
11/11/2013 17:28
Dnia 11.11.2013 o 17:10, czopor napisał:

Już to widzę. Dadzą grę w hd i krzykną sobie 180 pln...

Tak jak to zrobili z BlackThrone. Gre dostosowali do działania na współczesnym sprzecie i krzyknęli za grę równe 0 PLN.
Trwa Wczytywanie