News

Klasyczne Warcrafty zostaną odnowione?

Patryk Purczyński, 11.11.2013 09:35 17

Blizzard majstruje przy swoich starszych tytułach, by doprowadzić je do stanu używalności na nowszych komputerach. Czyżbyśmy mieli szykować się na powrót klasyki?

Podczas Blizzconu J. Allen Brack z Blizzarda został zapytany przez jednego z fanów, czy firma nie planuje przypadkiem odrestaurowania pierwszych części Warcrafta, by te nadawały się do rozgrywki na współczesnych komputerach i systemach operacyjnych. Odpowiedź była zaskakująco optymistyczna dla fanów tej klasyki gatunku RTS.

- W zasadzie to mamy w naszym zespole jednego gościa, a nawet kilku, którzy zajmują się pobocznym projektem i planują zrobić coś w tym stylu czy w tej formie - odparł Brack. - Jesteśmy fanami Warcrafta 1, Warcrafta 2 i Warcrafta 3, i bardzo chcielibyśmy zagrać w te tytuły ponownie, tego możecie być pewni - dodał.

Warcraft: Orcs & Humans zadebiutowało w 1994 roku na MS DOS-ie, zaś rok później do sprzedaży trafiła druga część, Warcraft 2: Tides of Darkness. W kolejnym roku doczekała się ona dodatku Beyond the Dark Portal. Na Warcraft 3: Reign of Chaos fani musieli poczekać do roku 2002. Następny rok dał z kolei graczom dodatek Frozen Throne.

najnowsze