Blackguards zadebiutuje w Steam Early Access w przyszłym tygodniu

Paweł Pochowski
2013/10/30 09:15
0
0

Pełnoprawny debiut w gatunku gier RPG studia Daedalic Entertainment został co prawda przesunięty na przyszły rok, ale wydawca informuje, że już w przyszłym tygodniu dane nam będzie sprawdzić wczesną wersję gry.

Blackguards zadebiutuje w Steam Early Access w przyszłym tygodniu

O tym, że Blackguards nie zadebiutuje zgodnie z wcześniejszymi planami informowaliśmy w połowie października. Twórcy jako powód swojej decyzji podawali przede wszystkim chęć lepszego doszlifowania produkcji. I choć sami zapowiadali, że prace nad zaimplementowaniem nowych funkcji, a także graficznym dopieszczaniem gry potrwają aż do samej premiery, postanowili w miarę gotową wersję gry wydać w ramach Steam Early Access.

W ten właśnie sposób wszyscy chętni będą mogli grać w Blackguards już od 7. listopada - a więc na trzy miesiące przed oficjalną premierą gry, którą zaplanowano na styczeń 2014. Jednak uwaga, Blackguards nie debiutuje w całości - początkowo dostępny będzie tylko pierwszy rozdział gry, następne będą pojawiać się systematycznie w przyszłych tygodniach. Cała gra zamknie się w pięciu rozdziałach.

GramTV przedstawia:

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, Blackguards jest o tyle ciekawą produkcją, że to debiut w tym gatunku studia Daedalic Entertainment znanego do tej pory przede wszystkim z tworzenia przygodówek (m.in. A New Beginning, seria Deponia). Patryk Purczyński informował na łamach gram.pl w marcu tego roku o oficjalnym ogłoszeniu prac nad tą produkcją. Stworzył wtedy pigułkę najważniejszych cech dotyczących Blackguards. Oto ona: Skazany morderca wyrusza na dzikie południe Aventurii. W swojej podróży napotyka mniej lub bardziej lojalnych sojuszników, łotrów i złodziei. Musi też walczyć z mnóstwem przeraźliwych kreatur i innych przeciwników. Czekają na niego zarówno pomniejsze zadania, jak i kluczowe dla całej kampanii misje. Według wcześniejszych zapowiedzi gra starczy na 40 godzin zabawy.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!