Informacje

Trzecie urodziny StarCrafta II. Co Blizzard przygotował dla fanów?

9 Mateusz Stanisławski

Oprócz okolicznościowej tapety na graczy czeka rozszerzona wersja startera StarCraft II: Wings of Liberty. Oczywiście dla posiadaczy produkcji też coś się znajdzie.

Trzecie urodziny StarCrafta II. Co Blizzard przygotował dla fanów? - obrazek 1

27 lipca 2010 roku zadebiutowała strategia StarCraft II: Wings of Liberty. Blizzard z okazji zbliżających się trzecich urodzin produkcji przygotował kilka niespodzianek. Przede wszystkim na bliżej nieokreślony czas zwiększono o 25% liczbę punktów doświadczenia zdobywanych podczas potyczek.

„To doskonała okazja, żeby na chwilę wskoczyć do gry i rozegrać kilka meczów w trybie wieloosobowym, szkoleniowym bądź przeciw SI. Być może zechcecie zdobyć parę dodatkowych poziomów rasą, którą grywacie najrzadziej?” – czytamy w dzisiejszym wpisie na Battle.net.

Nie macie w swojej kolekcji strategii Blizzarda? Lepszej okazji, by przetestować chociażby darmową próbkę gry chyba nie będzie – twórcy z okazji rocznicy właśnie udostępnili w tzw. starterze wszystkie trzy grywalne rasy (Terran, Zerg i Protoss).

9 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Maciej2801

nic ciekawego

Odpowiedz
G Muradin_07

No szkoda, bo liczyłem że chociaż jakieś urodzinowe avatary albo osiągnięcia będą. A tak to sobie wezmę chyba i Terranami będę nabijał lvl potyczkami. Też coś.

Odpowiedz
Jeffero

" twórcy z okazji rocznicy właśnie udostępnili w tzw. starterze wszystkie trzy grywalne rasy (Terran, Zerg i Protoss)."

Wiadomo czy to na stałe, czy tymczasowo? Bo jeśli na stałe to nie mam po co kupować pełnej wersji, nie przeszkadza mi, że dostępnych jest tylko kilka map :) .

Odpowiedz
G Muradin_07

> Wiadomo czy to na stałe, czy tymczasowo? Bo jeśli na stałe to nie mam po co kupować pełnej
> wersji, nie przeszkadza mi, że dostępnych jest tylko kilka map :) .
Zapewne podobnie jak w przypadku momentu, kiedy był event rozpoczynający Spawning rasy będą dostępne przez jakiś czas, a potem wszystko wróci do stanu sprzed, czyli Terranie w starterze.Co oczywiście też trzeba podkreślić jak się ma znajomego z HotSem to można sobie w drużynie zagrać właśnie z tym rozszerzeniem własnie ze względu na Spawning :)

Odpowiedz
Jeffero

> Zapewne podobnie jak w przypadku momentu, kiedy był event rozpoczynający Spawning rasy
> będą dostępne przez jakiś czas, a potem wszystko wróci do stanu sprzed, czyli Terranie
> w starterze.
>
> Co oczywiście też trzeba podkreślić jak się ma znajomego z HotSem to można sobie w drużynie
> zagrać właśnie z tym rozszerzeniem własnie ze względu na Spawning :)

Spawning? W przypadku "momentu"? O co chodzi? :D

Odpowiedz
G Muradin_07

Ze względu na kończący się pierwszy sezon WCS w SC II postanowiono dodać nową rzecz do gry, a mianowicie Spawning. Tak jak już wcześniej wspomniałem: jeżeli masz wersję Starter i znajomego, który ma Wings of Liberty z dodatkiem Heart of the Swarm gdy doda Cie do swojej grupy możesz grać z nim pojedynki 2v2 i tak dalej jakbyś grał z dodatkiem Heart of the Swarm, a nie tylko podstawkę Wings of Liberty. Wcześniej też z tej okazji udostępniono wszystkie rasy na pewien czas, to chyba był tydzień albo 2. Jeżeli tego eventu nie będzie to z poziomu Starter po Spawning będzie można grać tylko Terranami.

Odpowiedz
G Arcling

Podobna tapeta była już na 15 urodziny Starcrafta. Ta sama stylisyka. Za to grafika Marine lepiej dopasowana.

Odpowiedz
G Aress_The_Great

Powiedzieliby coś o Legacy of the Void...

Ale pewnie poczekamy z 3 lata jak było w przypadku HotS'a. A przy premierze mówili że "dodatki" będą co ok. 1,5 roku - to juz właśnie powinni wydawać LotV :-)

Ehh te blizzardowskie "soon".

A tapeta niezła.

Odpowiedz
G Demagol

Na coś więcej możecie liczyć przy okazji jakichś 10. czy 15. urodzin, a nie 3. Niemniej jednak z "promocji" skorzystałem i nabiłem sobie Terranami ze dwa poziomy, okazuje się, że to fajna zabawa, znacznie lepsza niż stare osiągnięcia - bo teraz jak się przegra, to i tak się coś otrzymuje!

Inna sprawa, że zakładanie gier z AI to dzisiaj mordęga. Gdzie jest stare menu, gdzie się wybierało i dostosowywało mapę?

Odpowiedz