Na nową grę twórców Journey jeszcze sobie poczekamy

Piotr Bajda
2013/07/02 09:20
0
0

Produkcja kolejnego dzieła thatgamecompany nie ruszyła jeszcze pełną parą, ale cele są sprecyzowane: trafić do szerokiej publiki i zacząć na robieniu gier zarabiać.

Na nową grę twórców Journey jeszcze sobie poczekamy

To pierwsze już się mniej więcej udało z Journey (publika była szeroka jak na grę z cyfrowej dystrybucji, ale Jenova Chen celuje wyżej), lecz o zarobku nie było mowy. Kosztowna Podróż niemal wpędziła firmę do grobu. Ale udało się przetrwać, znaleźć inwestora i thatgamecompany może skupić się na następnym projekcie.

Projekcie szalenie tajemniczym. I na konkretne informacje o nim przyjdzie jeszcze poczekać. W rozmowie z Telegraph wizjoner studia Jenova Chen zdradza:

Minął już prawie rok, a dalej jesteśmy we wczesnej fazie preprodukcji. Thatgamecompany zawsze działało w ten sposób. 75% czasu spędzamy na badaniu gruntu i rozwijaniu technologii, zaś dużo mniej na właściwej produkcji.

A tak Chen definiuje cele gry.

GramTV przedstawia:

John Hoight, który opiekował się zewnętrznymi produkcjami w Sony powiedział pół żartem "musisz zrobić kilka gier zaspokajających artystyczne ego, żeby skupić się wreszcie na grze, która trafi do szerokiego grona."

Cloud i Flower to moje egocentryczne środki wyrazu, Flow jest bardziej utylitarne, a Journey to kolaboracja kreatywnych osobowości w naszym zespole. Nasza następna gra przemówi do szerokiej publiki na stopie ludzkiej. To ekscytujące jak dojrzewam oraz jak dojrzewa zespół i jestem ciekaw kolejnej gry.

Nowy projekt firmy nie będzie na wyłączność żadnej platformy, może skorzystać ze sterowania dotykowego oraz mocy internetu i zmieni branżę.

Ambitnie i intrygująco, ale Jenova Chen już nas do tego przyzwyczaił.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!