Sąd zadecydował: Activision może używać terminu Delta Force

Piotr Bajda
2013/06/28 11:10

Prawnicy Activision spędzają masę czasu na salach sądowych i rzadko kiedy opuszczają je na tarczy. Także tym razem sąd wydał wyrok na korzyść koncernu, a powód musiał obejść się smakiem.

Sąd zadecydował: Activision może używać terminu Delta Force

Ponad rok temu firma NovaLogic pozwała Activision o bezprawne wykorzystanie nazwy i znaku "Delta Force" w Call of Duty: Modern Warfare 3. NovaLogic wydało w 1998 grę o takim właśnie tytule i ma do niego prawa, a pozew podpierali twierdzeniem, że rząd USA nie używa tej nazwy dla żadnej ze swoich jednostek, zatem Activision dopuściło się nadużycia.

Teraz sad oddalił pozew. W decyzji czytamy:

GramTV przedstawia:

Ryzyko wprowadzenia klienta w błąd jest nikłe, ponieważ fraza "Delta Force" i jej znak były obecne i dobrze znane na długo przed zarejestrowaniem ich przez powoda.

Co zgadza się z twierdzeniami prawników Activision jakoby "Delta Force" była częścią "publicznego słownika" podobnie jak frazy "Scotland Yard" czy "West Wing".

Komentarze
14
Usunięty
Usunięty
28/06/2013 20:50

Ciekawe ile sąd zainkasował za ten wyrok.Co do nazwy to O.K.A co do znaku,to tylko ślepy by nie zauważył że Acti zerżnął ten znak od NovaLogic.Jawne bezprawie w majestacie prawa.

Usunięty
Usunięty
28/06/2013 15:28

> > Nie, nie można sobie zastrzec nazwy "humvee" jako pojazdu w grze. Ale jak najbardziej>> > można sobie zastrzec nazwę jako markę, znak towarowy gry - nie zabrania to przecież> używania> > tej nazwy na codzień. Tak samo "delta force" - jak najbardziej tą sprawę powinno> wygrać> > NovaLogic. Wg tego wyroku, nie powinno być problemu jakby NL wydało teraz grę Delta> Force:> > Call of Duty...> Ale tu nie mowa o nazwie gry. Gra się nie nazywa Call of Duty: Delta Force. Idąc twoim> tokiem myślenia, Sierra powinna pozwać teraz wszystkich, którzy w swoich grach używają> nazwy jednostki SWAT, bo przecież to oni wydali grę SWAT.Dobra, przeczytałem o tym więcej. Nie interesuję się CoDami więc myślałem, że chodzi o jakiś podtytuł. Więc NL powinno przegrać jeśli chodzi o nazwę, jednakowoż wygrać jeśli chodzi o plagiat ich loga.

Dared00
Gramowicz
28/06/2013 14:40
Dnia 28.06.2013 o 14:20, czopor napisał:

Nie, nie można sobie zastrzec nazwy "humvee" jako pojazdu w grze. Ale jak najbardziej można sobie zastrzec nazwę jako markę, znak towarowy gry - nie zabrania to przecież używania tej nazwy na codzień. Tak samo "delta force" - jak najbardziej tą sprawę powinno wygrać NovaLogic. Wg tego wyroku, nie powinno być problemu jakby NL wydało teraz grę Delta Force: Call of Duty...

Ale tu nie mowa o nazwie gry. Gra się nie nazywa Call of Duty: Delta Force. Idąc twoim tokiem myślenia, Sierra powinna pozwać teraz wszystkich, którzy w swoich grach używają nazwy jednostki SWAT, bo przecież to oni wydali grę SWAT.
Trwa Wczytywanie