News

Oprawa graficzna w Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX została odbudowana od zera

Piotr Bajda, 28.06.2013 18:50 3

Proces tworzenia wersji HD danej gry/serii jest zazwyczaj prosty. Wygrzebuje się z szafki stare zasoby graficzne, upiększa je paroma ruchami magicznego pędzelka, by zasługiwały na dwie dodatkowe literki w tytule i - voila - mamy odświeżone wydanie (w dużym uproszczeniu). W przypadku Kingdom Hearts 1.5 ReMIX sprawa była bardziej skomplikowana.

Możliwe, że Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX to najładniejsza odkurzona edycja z jaką mieliśmy do czynienia. Nic dziwnego, w zasadzie całe wizualia gry zostały stworzone na nowo. Trzymający lejce produkcji Tetsuya Nomura tłumaczy:

Kingom Hearts 1 powstało dawno, dawno temu, więc brakowało już oryginalnych danych. Były stracone, więc musieliśmy robić rozeznanie, wyciągnąć z oryginalnej gry co się dało i odtworzyć wszystko w HD. Musieliśmy odtworzyć całą oprawę graficzną, co nie było takie łatwe.

Ale było warto. Zobaczcie sami.

Premiera Kingdom Hearts HD 1.5 ReMIX jesienią tego roku.

W tym samym studiu w Osace powstaje także Kingdom Hearts 3. Nadchodzą żniwa dla fanów Sory, Goofy'ego i Sephirotha (między innymi, bo plejada bohaterów z połączonych światów Square Enix i Disneya jest naprawdę barwna).

najnowsze