News

Baldur's Gate III może powstać, gdy opadnie pył po prawnej zawierusze

Piotr Bajda, 24.06.2013 14:41 10

Morale twórców ucierpiało przez prawne przepychanki, ale patrzą w przyszłość z nadzieją.

Parę dni temu studio Beamdog było zmuszone do wycofania ze sprzedaży Baldur's Gate: Enhanced Edition. Powód? Bliżej niesprecyzowane problemy prawno-licencyjne. Ale przecież Beamdog miało ambitne plany względem serii. Pracowano nad Baldur's Gate II: Enhanced Edtition, a gdzieś na horyzoncie majaczyła pełnoprawna trzecia odsłona. Co dalej?

W wywiadzie z serwisem Rock Paper Shotgun Trent Oster z Beamdog zdradza:

Prognozy są mieszane. W najlepszym razie wszystko się szybko wyjaśni. W najgorszym jeszcze trochę posiedzimy w "prawniczym piekle". Lubię robić gry, ale te pierdoły i spory o kontrakty spędzają mi sen z powiek. - powiedział Oster.

Jak wygląda obecnie sytuacja w studiu?

Prace nad Baldur's Gate II: Enhanced Edition zostają wstrzymane do odwołania, nad obecnym patchem (do BG: ED - dop.) także. Co do Baldur's Gate III - jesteśmy dalej zainteresowani, ale na chwilę obecną mocno oberwało nasze morale.

Trzymajmy kciuki, żeby spór, którego szczegółów nie znamy dobiegł końca jak najszybciej. I to w ten pożądany przez kochających gry sposób, dzięki czemu Beamdog skupi się na tym, na czym potrafi - na robieniu gier.

najnowsze