News

Sprzedaż Baldur's Gate: Enhanced Edition wstrzymana

Małgorzata Trzyna, 20.06.2013 15:46 12

Beamdog, studio odpowiedzialne za Baldur’s Gate: Enhanced Edition, zostało zmuszone do wycofania gry z oferty. Na razie wstrzymano także prace nad wersją na Androidy oraz sequelem gry, czyli Baldur’s Gate II: Enhanced Edition.

- Niedawno usunęliśmy Baldur’s Gate: Enhanced Edition z oferty sklepu Beamdog i z Apple App Store – powiedział Trent Oster, szef Beamdog. – Podjęliśmy te kroki na życzenie naszego wydawcy, na czas rozwiązania pewnych problemów dotyczących zawartych umów. Niestety, dopóki nie znajdzie się rozwiązanie, nie będziemy mogli wydać ani najnowszego patcha do Baldur’s Gate: Enhanced Edition, ani Baldur’s Gate: Enhanced Edition na Androidy. To oznacza również, że nie możemy wydać Baldur’s Gate II: Enhanced Edition. Szczerze przepraszam za tę sytuację fanów i zapewniam, że pracujemy bez wytchnienia nad znalezieniem wyjścia z sytuacji.

- Nie możemy rozmawiać o szczegółach prawnej strony tego zagadnienia. Wiedzcie, że nie jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu sprawy i staramy się przezwyciężyć te trudności. Włożyliśmy w tę serię mnóstwo pracy i chcielibyśmy, żeby fani mogli zobaczyć efekty. Niestety, nie możemy sprzedawać gry, póki wszystkie problemy z naszym wydawcą nie zostaną rozwiązane. Nie możemy też ogłosić, kiedy gra znów będzie dostępna w sprzedaży.

Ci, którzy zdążyli zaopatrzyć się w Baldur’s Gate: Enhanced Edition, nadal mogą pobrać produkt i grać bez przeszkód. Na najnowszą łatkę, poprawiającą rozmaite niedociągnięcia, wraz z którą miał pojawić się język niemiecki do wyboru, trzeba będzie jednak trochę poczekać.

najnowsze