Felieton

Garść screenów z Grim Dawn, mrocznego hack'n'slasha twórców Titan Questa

Mateusz Stanisławski, 12 kwietnia 2013 16:29 15

Nieco zapomniany Grim Dawn doczekał się świeżej porcji materiałów graficznych. Możecie rzucić okiem między innymi na ekran wyboru bohatera oraz – po raz pierwszy – postacie płci żeńskiej.

Nowa produkcja weteranów z Iron Lore (zrzeszonych obecnie pod szyldem Crate Entertainment) to action-RPG oferujący diablopodobne „zbieranie łupów, rozwój postaci i magiczną formułę eksploracji”. Produkcja, hulająca na podrasowanym silniku znanym z Titan Questa, przeniesie nas do targanego wojnami świata Cairn i pozwoli wcielić się w reprezentanta jednej z pięciu klas.

Obszerne drzewka umiejętności, budowanie własnego stylu rozgrywki, mroczny klimat, mrowie elementów ekwipunku, edytor questów – możecie być pewni, że tego w tytule nie zabraknie. Rzecz jasna oprócz rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza znajdziemy moduły sieciowe.

Grim Dawn zmierza wyłącznie na komputery osobiste. Gra, wolna od zabezpieczeń typu DRM, zagości między innymi na Steamie. Niestety, nawet przybliżona data premiery nie jest znana („wydamy, kiedy będzie gotowe”). Przypominamy, że w kwietniu 2012 roku produkcja studia Crate Entertainment zagościła na Kickstarterze.

Zapowiedziano El Hijo – skradankę w klimatach Westernu z małym chłopcem w roli głównej
Dungeon crawler Operencia: The Stolen Sun zabierze nas do świata folkloru i legend Europy Środkowej
Conan Unconquered – zapowiedziano RTS-a w uniwersum barbarzyńcy z Cymerii
Pecetowe Path of Exile otrzymało darmowy dodatek Betrayal
najnowsze