Twórcy horroru Outlast czerpią inspiracje z Amnesii

Patryk Purczyński
2013/03/25 17:36
2
0

Outlast ma szanse stać się kolejnym znaczącym tytułem na niewielkim rynku horrorów. Reakcje graczy, którzy mieli okazję zetknąć się z tą produkcją na PAX East, mówią wiele.

Twórcy horroru Outlast czerpią inspiracje z Amnesii

- Amnesia była dla nas wielką inspiracją - przyznaje Phillipe Morin ze studia Red Barrels, wspominając ostatnie dzieło Frictional Games, Amnesia: Mroczny Obłęd. - Wszystkim nam bardzo podobała się ta gra, więc kiedy trzeba było obrać własny kierunek dla produkcji z gatunku horror, postanowiliśmy podtrzymać decyzję twórców Amnesii o braku walki, ale jednocześnie postawiliśmy na więcej przemierzania lokacji i zagadek logicznych - tłumaczy.

W ten prosty sposób otrzymujemy zarys tego, czego możemy się spodziewać po zapowiedzianym w październiku ubiegłego roku Outlaście. - Mając doświadczenie w gatunku przygodowych gier akcji (przedstawiciele Red Barrels to m.in. byli pracownicy Ubisoftu, gdzie zajmowali się chociażby serią Assassin's Creed - przyp. red.) stwierdziliśmy, że warto byłoby wnieść do gatunku coś nowego. Nadal jest to horror, ale czuć w nim nutkę przygodowej gry akcji - podkreśla Morin.

GramTV przedstawia:

Outlast prezentowany był na targach PAX East i na tych, którzy odważyli się spróbować w nim swoich sił, wywarł spore wrażenie. - To dla nas cenna nagroda. Gracze są przerażeni, niektórzy nawet demolują nam stoisko. Dla nas, małego zespołu z jeszcze mniejszym budżetem, pojawienie się tutaj to ogromny wydatek, ale w ogóle tego nie żałujemy - komentuje współzałożyciel Red Barrels.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
27/03/2013 08:25

No zobaczymy. Ja tam wszelkie horrory witam z otwartymi ramionami, a jeśli do tego są one tak wciągające i dobrze zrobione jak Amnesia to nawet się nie zastanawiam. Mam nadzieję, że bliżej premiery Outlast będzie wiadomo jeszcze więcej i będę mógł z czystym sumieniem wydać na ten tytuł swoje ciężko zarobione pieniądze.

Usunięty
Usunięty
25/03/2013 17:59

I bardzo dobrze, Amnesia to naprawdę świetny tytuł