Real Racing 3 to sukces. Jak duży?

Piotr Bajda
2013/03/18 13:53

Piękna oprawa to nie wszystko, czym może pochwalić się gra studia Firemonkeys.

Skalę popularności Real Racing 3 pokazuje infografika, którą puścili w świat twórcy. Real Racing 3 to sukces. Jak duży?

Lecimy od góry:

  • Darmowa aplikacja na iOS numer 1. w 90 krajach.
  • W tydzień Real Racing 3 pobrano więcej razy niż dwie poprzednie części łącznie.
  • Każdego dnia rozgrywane jest 25 milionów wyścigów.
  • Od premiery rozegrano ich już 350 milionów.
  • Przeciętny użytkownik poświęca grze 25 minut dziennie.
  • Gracze spędzili z RR3 już 14 milionów godzin.

Statystyki o milionach godzin i wyścigów to typowy marketingowy bełkot. Jasne, pobudzają wyobraźnię, ale to by było na tyle. Nie dziwi też imponująca liczba pobrań, bo kto nie sprawdzi tak wyglądającej gry za darmochę? Na uwagę zasługuje przede wszystkim informacja o 25 minutach dziennych zmagań. Oznacza to bowiem, że jak na razie RR3 potrafi przyciągnąć gracza i sprawić, żeby wracał. A to dla gry w modelu F2P kluczowe. Stąd już tylko krok do pierwszego zakupu. Potem pójdzie z górki.

No właśnie. Szkoda, że EA i Firemonkeys nie chwalą się ile osób wymienia prawdziwe pieniądze na wirtualne felgi i samochody. Nie czarujmy, to najważniejsza statystyka dla wszystkich - zarówno zwolenników mikrotransakcji, jak i ich zaprzysięgłych przeciwników.

GramTV przedstawia:

Na razie musi nam wystarczyć wypowiedź Nicka Earla, szefa dywizji EA zajmującej się grami mobilnymi i społecznościowymi.

- Bez wątpienia wybór modelu freemium był dobrą decyzją, choć mniejszość głośno ją krytykowała. Szanujemy i rozumiemy ich racje, ale rynek przemówił. Wszystko zmierza w tym kierunku. -

Komentarze
3
Hartus
Gramowicz
18/03/2013 17:41

Mnie wciągnęła bez reszty. Ścigam się niemal codziennie. Szczena opada, że takie małe urządzenie potrafi wygenerować taką grafikę.Przydałoby się tylko więcej znanych samochodów. Obecnie jest 48, ale brakuje takich potęg motoryzacji jak Mercedes, Toyota, Peugeot, Ferrari, Renault lub VV.Co do modelu płatności, chyba jednak wolałbym zapłacić za grę 25 zł i uniknąć nachalnego namawiania do używania płatnej waluty. Każda naprawa samochodu, jego dostarczenie z salonu po zakupie, ulepszenie silnika i tak dalej trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Możemy ten proces pominąć płacąc w granicach 8 płatnych monet. Oprócz kupna za prawdziwą walutę, możemy je otrzymać za awans na kolejne levele (3 monety za każdy poziom doświadczenia). Jak można się domyślić, jeżeli ktoś nie chce płacić to po kilku wyścigach musi odczekać około godziny, aż olej w jego pojeździe zostanie wymieniony, bo monet zwyczajnie nie starcza.Mimo wszystko, jedna z lepszych gier w jakie miałem okazję zagrać na iPhonie. Oceniłbym ją na mocne 9/10. Gdyby była płatna, 9+/10.

xxbartxx
Gramowicz
18/03/2013 16:31

Genialna gra, najlepsze wyścigi na Androida i iOS, psp vity i inne popierdułki ze swoimi tytułami mogą się schować :P

maggit
Gramowicz
18/03/2013 14:24

Jeśli wszystko zmierza w tym kierunku, to chyba już możemy zacząć opuszczać ten okręt.