Sukces Star Wars: First Assault mógł zagwarantować powstanie Battlefront III. Niestety raczej tego nie zrobi

Piotr Bajda
2013/03/12 15:31
6
0

Nastały ciężkie czasy dla gier w świecie Gwiezdnych Wojen.

Sukces Star Wars: First Assault mógł zagwarantować powstanie Battlefront III. Niestety raczej tego nie zrobi

O Star Wars: First Assault dowiedzieliśmy się w październiku zeszłego roku. Pewne były jedynie tytuł, osadzenie w odległej galaktyce i premiera w XBLA. Domysły mówiły, że gra to strzelanka.

Dziś możemy wyjść poza fazę domysłów. First Assault miała mieć premierę wiosną tego roku w usługach sieciowych Sony i Microsoftu. To strzelanina FPP rzucająca przeciw sobie dwa 8-osobowe zespoły na polach bitew rozsianych po znanych fanom sagi planetach. Do walki stają rebelianci i szturmowcy. Nie ma Jedi, nie ma pojazdów, jest nadzieja. Nadzieja, że First Assault - mała gra o zbrojnych konfliktach w uniwersum Star Wars - pokaże, że gracze pragną dużej gry o wojnach na epicką skalę. W domyśle Battlefronta III.

Nie miałby to jednak być ten Battlefront III, o którego burzliwych losach przeczytacie w tekście Patryka. Gra miałaby powstać od nowa, tym razem znacznie sprawniej. I wtedy Disney kupił imperium Lucasa.

GramTV przedstawia:

W konsekwencji prace nad First Assault zostały wstrzymane. Disney zastanawia się co zrobić dalej z grami o Gwiezdnych Wojnach. Nadzieja umiera ostatnia, ale nie wygląda to najlepiej. Przedstawiciele LucasArts proszą fanów o pokazanie Disneyowi, że chcą premiery First Assault, a w dalszej perspektywie także Battlefront III.

Ten okres przejściowy nie jest przyjemny dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen (piszę z autopsji, jestem jednym z nich). Z jednej strony wiemy, że będą kolejne filmy i masa innych przedsięwzięć. Z drugiej nie możemy być pewni ich jakości, a kolejne znane projekty trafiają w próżnię lub - w najgorszym razie - do kosza. Plotki mówią, że przyszłość fenomenalnie wyglądającej Star War 1313 również stoi pod znakiem zapytania. Warto wspomnieć także o skasowaniu animowanego serialu The Clone Wars (swoją drogą mam wyczucie, wczoraj zacząłem oglądać). Oby Moc była z First Assault, 1313, hipotetycznym Battlefrontem III i wszystkim innym ze Star Wars w nazwie.

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
18/03/2013 14:38

Disney zrobi z Gwiezdnych Wojen bajke dla dzieci. Brutalne gry nie pasuja do ich portfolio ani ogolnej ideologii.

Usunięty
Usunięty
12/03/2013 16:57

Naprawdę nie pojmuję tego oceniania czy jedna gra się sprzeda jakąś inną i to taką. No i niestety muszę się zgodzić z przedmówcami disney pilnie pracuje na zniszczenie growego uniwersum SW.

Usunięty
Usunięty
12/03/2013 16:34

"Warto wspomnieć także o skasowaniu animowanego serialu The Clone Wars (swoją drogą mam wyczucie, wczoraj zacząłem oglądać)."ahahaha, wreszcie.Trochę 1313 szkoda (ale tylko trochę, jeśli miałoby wyglądać jak TFU), jedyne za czym mozna naprawde plakac to nowe rpg od obsidianu.
Trwa Wczytywanie