News

CDP wyda Dreamfall Chapters w polskiej wersji językowej

Paweł Pochowski, 06.03.2013 12:30 7

Doskonała informacja dla wszystkich fanów serii Dreamfall - główni bohaterowie najnowszej części przemówią do nas w języku polskim

Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy CDP.pl, a twórcami Dreamfall Chapters, firmą Red Thread Games. Gra na polskim rynku powinna zadebiutować w listopadzie 2014 - równocześnie z wersjami zagranicznymi. W naszej edycji zawarty będzie zarówno pełny polski dubbing, jak i polskie napisy.

Z okazji rozpoczęcia współpracy tradycyjnie wypada powiedzieć kilka miłych słów. Tym razem ich autorem jest Ragnar Tørnquist, założyciel i dyrektor kreatywny Red Thread Games. Jak twierdzi - W ostatniej dekadzie polscy fani byli dla nas gigantycznym wsparciem. Od momentu ogłoszenia Dreamfall Chapters, mnóstwo ludzi pytało nas o polską wersję gry. Dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że dzięki współpracy z firmą CDP.pl będziemy mogli wydać w pełni zlokalizowaną polską edycję.

Dreamfall to uznana na polskim rynku gier przygodowych marka m.in. właśnie dlatego, że jeszcze pierwsza część tej serii - Najdłuższa Podróż - ukazała się na polskim rynku z bardzo dobrze opracowaną polską wersją językową. Trend ten, pomimo zmiany polskiego dystrybutora przy Dreamfall, został utrzymany w drugiej części serii. Podejrzewałem, że któryś z rodzimych wydawców skusi się na Dreamfall Chapters i pewnie nie zapomni o polskiej wersji językowej, ale za tak szybką reakcję w temacie i trzymanie ręki na pulsie trzeba panom z CDP.pl szczerze pogratulować.

Tymczasem zbiórka na Dreamfall Chapters powoli dobiega końca - zostały już tylko trzy dni, a obecnie na koncie znajduje się kwota 1,220,923 dolarów pochodząca od ponad 18 tysięcy wpłacających. Jak wspominaliśmy ostatnio - dzięki przekroczeniu progów miliona i stu oraz stu-pięćdziesięciu tysięcy twórcy dodadzą do gry komiks o dotychczasowych wydarzeniach oraz włożą więcej pracy w soundtrack oraz galerię w grze. Niestety, wygląda na to, że więcej celów nie zostanie osiągniętych, a szkoda - panowie z Red Thread Games mieli kilka ciekawych pomysłów. Chcieli m.in. dodać do Chapters opcję przechodzenia gry z komentarzem twórców, a w sytuacji gdyby zbiórka przekroczyła niebotyczną sumę dwóch milionów - stworzyć The Longest Journey Home. Samodzielną grę kontynuującą przygody April Ryan tuż po Najdłuższej Podróży. Nie martwcie się jednak, sami przyznają, że ta historia musi zostać opowiedziana - jak nie tym, to następnym razem.

najnowsze