News

Dotychczasowych gier z PSN nie przeniesiemy na PS4

Patryk Purczyński, 21.02.2013 17:33 14

Na PlayStation 4 kolekcję gier na PSN będzie trzeba tworzyć od nowa. Brak opcji przeniesienia jej z PS3 spowodowany jest zbyt dużymi różnicami w architekturach procesorów obu konsol.

Nie wszystkie wiadomości związane z PlayStation 4 mogą być dobre - i niestety tym razem mamy gorszą nowinę. Prezes Sony Worldwide Studios Shuhei Yoshida potwierdził, że gry obecnej generacji z PSN nie będą mogły zostać przeniesione na nowo zapowiedzianą konsolę Sony. Wszystko przez różnicę w architekturach procesorów obu maszyn: PS3 ma PowerPC, a "czwórka" - x86.

Z tego samego powodu, o czym japoński gigant poinformował już podczas konferencji, czwartemu PlayStation zabraknie wstecznej kompatybilności. Sony będzie w stanie przenieść na nową konsolę tylko te gry, które w procesie emulacji nie pożrą mocy nowej konsoli.

Pewnego rodzaju rozwiązaniem może być granie w chmurze. Na razie jest jednak za wcześnie, by powiedzieć na ten temat coś więcej.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.