Powstanie film oparty na grze Half-Life lub Portal?

Małgorzata Trzyna
2013/02/08 08:16
2
0

Podczas DICE Summit 2013 J.J. Abrams powiedział, że ma pomysł na grę, którą chciałby stworzyć, współpracując z Valve. Prezes Valve, Gabe Newell, wspomniał z kolei o możliwości powstania filmu opartego na Half-Life lub Portalu.

Powstanie film oparty na grze Half-Life lub Portal?

- Mamy pomysł na grę, którą chcielibyśmy stworzyć razem z Valve – powiedział J.J. Abrams, producent, scenarzysta i reżyser wielu filmów (m.in. Star Trek, Mission Impossible III) i seriali (Zagubieni, Agentka o stu twarzach). Ma być to zupełnie nowy tytuł, w żaden sposób nie powiązany z istniejącymi już markami. Newell potwierdził, że Valve jest podekscytowane tym projektem i zapowiedział, że chce również omówić możliwość powstania filmów opartych na Portalu lub Half-Life.

GramTV przedstawia:

Nieco później Abrams potwierdził, że jeśli chodzi o filmy, ma wiele interesujących pomysłów i że chciałby obejrzeć zarówno Portal, jak i Half-Life. Przyznał, że jest świadom, iż odbiorcy podchodzą nieufnie do filmów powstających na podstawie gier i vice versa. Chce potraktować światy stworzone przez Valve z takim samym szacunkiem, jak Valve traktuje swoje gry i swoich graczy.

W 2010 roku Newell nie owijał w bawełnę, krytykując kiepskie scenariusze. Podczas rozmowy z PC Gamerem przyznał, że wolałby, by Valve samo zajęło się stworzeniem filmu albo żeby w ogóle on nie powstał, ponieważ reżyserowie i scenarzyści tworzyli beznadziejne historie, zupełnie nie rozumiejąc, co sprawia, że gra jest dobra i przyciąga ludzi. Teraz sytuacja może się zmienić - podczas DICE, po kilku rozmowach z Abramsem o snuciu opowieści, powiedział: „dotarliśmy do momentu, w którym zdecydowaliśmy zrobić coś więcej niż tylko rozmawiać”.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
08/02/2013 14:28

Ja sie zastanawiam kiedy Abrams znajdzie na to czas, teraz konczy Star Treka, zaraz sie ma wziac za Star Wars, a potem ma znowu wrocic do treka. No nie wiem.

Usunięty
Usunięty
08/02/2013 13:06

Pierwszymi komentarzami jakie miescili forumowicze na zagranicznych serwisach byly zgodne z tym co mozna w tym temacie napisac.... ''''Gabe quit screwing around....give us Half Life 3 already!!!!!''''