Disney zamyka studio odpowiedzialne za markę Epic Mickey

Małgorzata Trzyna
2013/01/29 20:11
2
0

Twórcy Epic Mickey będą musieli szukać nowej pracy. Decyzja o zamknięciu studia Junction Point nie powinna nikogo dziwić, biorąc pod uwagę niskie oceny Epic Mickey 2 i słabe wyniki sprzedaży tego tytułu.

Disney zamyka studio odpowiedzialne za markę Epic Mickey

Na Twitterze Roberts Space Industries dziś rano pojawiło się pożegnanie z Junction Point. Wpis został stamtąd szybko usunięty, a jego autorzy wyjaśnili, że niczego nie wiedzieli i po prostu zasugerowali się newsem, który pojawił się na stronie mynintendonews. Okazało się jednak, że Disney rzeczywiście zamyka studio odpowiedzialne za Epic Mickey 2.

GramTV przedstawia:

- Z wielkim smutkiem poinformowaliśmy nasze zespoły o zmianach w naszym sektorze gier, w tym o zamknięciu Junction Point Studios – wyjaśnił przedstawiciel Disneya. – Zmiany te są częścią naszych nieustających wysiłków, by nadążać za szybko ewoluującymi platformami oraz rynkiem gier i przeznaczać nasze zasoby na to, co ma dla nas kluczowe znaczenie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Warrenowi Spectorowi i ekipie Junction Point za ich pracę dla Disneya i stworzenie Epic Mickey i Epic Mickey 2.

Dwumiesięczny urlop dla zespołu tuż po wydaniu gry nie wróżył niczego dobrego - wyjaśnił współzałożyciel 3D Realms, George Broussard. Epic Mickey 2 zebrało słabe oceny i nie mogło poszczycić się dobrymi wynikami sprzedaży (w USA w listopadzie i grudniu ubiegłego roku gra znalazła zaledwie 270000 nabywców), dlatego koniec Junction Point nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
30/01/2013 10:33

No cóż, w tych czasach łatwo można zaliczyć epicki kuniec.

Usunięty
Usunięty
30/01/2013 10:33

No cóż, w tych czasach łatwo można zaliczyć epicki kuniec.