Informacje

Niezależne studio teamPixel zbiera fundusze na wykupienie od THQ marki Homeworld!

10

Zalegająca pod trzema warstwami kurzu marka Homeworld nie została całkiem zapomniana. Z niepowtarzalnej okazji na jej wykupienie chce skorzystać teamPixel. Samo nie da jednak rady.

Niezależne studio teamPixel zbiera fundusze na wykupienie od THQ marki Homeworld! - obrazek 1

W serwisie Indiegogo (zasady działania podobne do Kickstartera) ruszyła zbiórka na wykupienie marki Homeworld z rąk THQ. O pieniądze graczy prosi niezależne studio teamPixel. Minimalnym progiem jest 50 tys. dolarów, ale członkowie ekipy nie ukrywają, że liczą na znacznie więcej. Mają jednak plan, jak spożytkować zebrane pieniądze.

Jeśli uda się uzbierać 100 tys. dolarów, seria Homeworld trafi na Steam i GOG.com jako darmowy tytuł. Przy przekroczeniu progu ćwierć miliona dolarów Homeworld trafi na urządzenia dotykowe i również na nich przez pierwszy miesiąc będzie darmowy. Za 500 tys. teamPixel jest gotowe przenieść na nie również Homeworld: Cataclysm i Homeworld 2. Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak chęć zrobienia Homeworlda 3 - na ten cel potrzeba jednak aż miliona dolarów.

Zbiórka potrwa jeszcze 14 dni. Ekipa przyznaje, że w branży gier ma niewielkie doświadczenie, ale zapewnia, że jej wszystkie dotychczasowe zajęcia stanowiły przygotowanie do podjęcia wyzwania, jakim jest zajęcie się serią Homeworld. Tłumaczy również, że chciała przystąpić do licytacji marki podczas wczorajszej aukcji, ale okazało się, że tytuł ten nie będzie jej przedmiotem, tylko zostanie sprzedany w późniejszym terminie.

Bliższe szczegóły znajdziecie na stronie Indiegogo.

10 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Zdenio

Eee... Ależ naciąganie. To studio nie ma praktycznie żadnego dorobku. Jaka jest szansa, że nawet jeżeli uzbierają kasę, to zrobią dobrego Homeworlda...? Jeden z tych kickstarterów z kategorii "wielkie ryzyko".

Odpowiedz
G Zgreed66

SEGA plis, wysupłaj jeszcze troszku kasy i kup to dla relica ;)

Odpowiedz
G Arcling

> SEGA plis, wysupłaj jeszcze troszku kasy i kup to dla relica ;)
Nie wiem czy Relic również by stanowił teraz gwarancję jakości po tym, jak pozwalniano z niego na tyle osób, że np. taki DoW 2 stracił support. To już nie do końca ten sam Relic. Wątpię też by chcieli teraz inwestować w niezbyt popularny gatunek. Nawet klasyczne RTSy nie mają się dzisiaj za dobrze (poza SC2), a co dopiero gry w rodzaju Homeworld.

Odpowiedz
G Zgreed66

> Nie wiem czy Relic również by stanowił teraz gwarancję jakości po tym, jak pozwalniano
> z niego na tyle osób, że np. taki DoW 2 stracił support.
Wiem o tym, wiem. Po prostu raczej mi chodziło o utrzymanie marki w "normalnych" rękach niżeli małym studiu który najpewniej chce zrobić interes życia ;)

Odpowiedz
G Azdnak

Cele szczytne, ale kto powiedział że nikt ich nie może przelicytować :p

Odpowiedz
G Revan91

Nawet jeśli H3 byłby mission packiem do H2 na nowym silniku to gra i tak byłaby świetna. H2 się zagrywałem, nawet teraz co kilkanaście miesięcy odpalam sobie kampanię.

Odpowiedz
G meryphillia

Moim zdaniem mniejszy wydawca, a tym bardziej dopiero budujący swoją renomę będzie chciał bardziej stworzyć godnego następce znakomitych poprzednich części gry, niż moloch, który na "odwal się" stworzy komercyjny produkt, którego jedynym sensem pojawienia się na rynku będzie generowanie wpływów za pomocą jakże wspaniałych DLC za 9.99$

...

Odpowiedz
G Fatal-X

Coż, lepsze to, niż trzymanie tej marki w schowku pod schodami przez lata jak to się działo dotąd.

Odpowiedz
G Fang

Ech moja ukochana seria tyle czekałem na trójeczkę ale nie taką tylko od Relic :( Wiem że to niemożliwe ale super by było jak by CCP zrobiło remake wszystkich części na swoim silniku z EVE.

Odpowiedz
Corporal

Grałem w każdą część serii, Cataclysm był najlepszy. H2 nie spełniło moich oczekiwać. Hiigaranie zbyt łatwo ulegli w kampanii Vaygrom. Nie sądzę, że jeśli to studio kupi prawa do Homeworlda to uda im się zrobić grę na miarę poprzedniczek.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?