Dema techniczne Agni's Philosophy: zobacz niesamowity poziom szczegółów twarzy postaci

Małgorzata Trzyna
2012/12/22 17:54

Agni's Philosophy to seria dem opublikowanych przez Square Enix, prezentujących moc i elastyczność silnika Luminous, stworzonego z myślą o grach przyszłej generacji. Po obejrzeniu zostaje powiedzieć tylko jedno: wow.

Dema techniczne Agni's Philosophy: zobacz niesamowity poziom szczegółów twarzy postaci

Square Enix ma się czym pochwalić.Na demie przedstawiającym kobietę w stroju z piórami możemy przyjrzeć się dokładnie jej włosom, niezwykle dopracowanym oczom, przekonać się, jak wygląda bez nałożonych tekstur, dzięki czemu wyraźniej widać, jaki wpływ na jej wygląd ma oświetlenie i zmiana poziomu szczegółów. Podobnie na wideo ze starszym mężczyzną – wystarczy przesunąć suwak, by zmienić gęstość jego brody, ustalić, jak bardzo ma być widoczny pot na jego twarzy albo zobaczyć, jak zmienia się wygląd jego lśniących szat. Po prostu – piękne.

GramTV przedstawia:

Komentarze
11
SerwusX
Gramowicz
22/12/2012 23:04

Jeszcze nie idealnie, ale na pewno już bardzo dobrze.

Usunięty
Usunięty
22/12/2012 22:23
Dnia 22.12.2012 o 22:17, Bobo napisał:

I mam nadzieję, że tak zostanie.

Bo? Co będzie złego w tym, że algorytm będzie w stanie naśladować człowieka?

Usunięty
Usunięty
22/12/2012 22:17

Statyczne modele to nic - liczy się animacja. Dla mnie poziom animacji w L.A. Noire już jest mistrzostwem i w zupełności wystarcza do oddania całej mimiki.Jeśli dalej będą wykorzystywać tę technologię tylko zwiększą szczegółowość to będzie super.Ale nadal potrzebny jest prawdziwy aktor, żeby odegrać tę twarz - animator ani żaden program kontrolujący X-dziesiąt punktów kontrolnych - to wciąż za mało.I mam nadzieję, że tak zostanie.
Trwa Wczytywanie