News

Far Cry 3 - przegląd ocen

Patryk Purczyński, 23.11.2012 20:27 80

Jedna z ostatnich wielkich premier tego roku zadebiutuje w następny piątek. Po ocenach zbieranych w zachodniej prasie można wnioskować, że Far Cry 3 dostarczy swoim nabywcom wiele radości.

Far Cry 3

Call of Duty: Black Ops II, Hitman: Rozgrzeszenie, Medal of Honor: Warfighter - najgłośniejsze strzelaniny tej jesieni nie wytrzymują konkurencji z Far Cry 3 jeśli chodzi o średnią ocen. Produkcja z katalogu Ubisoftu może się bowiem pochwalić średnią od 88 do 91 (w zależności od platformy) punktów i pod tym względem w swoim gatunku przewyższa nawet (choć nieznacznie) Halo 4.

Premiera Far Cry 3 wypada dopiero za tydzień, ale już teraz wspomniany portal zdołał zebrać kilkadziesiąt ocen tego tytułu. Sprawdźmy zatem, za co recenzenci cenią trzecią odsłonę znanej serii i gdzie widzą niedociągnięcia.

Eurogamer - 100/100

Far Cry 3 kryje w sobie wszystko, co najlepsze w grach z otwartym światem. To prawdziwa wytwórnia anegdot, dzięki której kolekcjonujesz wspaniałe wspomnienia za każdym razem, gdy organizujesz wypad do dżungli. To także niebywałe osiągnięcie technologiczne, które równie komfortowo wyświetla niesamowite połacie u zbocza góry i promienie słoneczne mrugające do Ciebie ze sklepienia, co niebiosa podczas wędrówki pośród drzew i wysokich traw. Zawsze pozwala ci grać, a jednocześnie kontroluje tempo - niekiedy ma ciężką rękę, ale zawsze towarzyszą temu słuszne intencje.

Metro GameCentral - 90/100

To z pewnością najlepsza odsłona Far Cry'a, z niemal idealnym połączeniem eksploracji świata, akcji, niezwykle ambitnej opowieści i jednym z najlepszych negatywnych bohaterów w historii.

Game Informer - 90/100

Po dwóch pamiętnych, ale nierównych częściach, Far Cry wreszcie łączy wszystko co najlepsze w trzeciej odsłonie. Zróżnicowana akcja tocząca się w otwartym świecie, wciągająca opowieść, nęcące środowisko, które aż się prosi o eksplorację - w tych wszystkich aspektach seria osiąga swój szczyt. To rozgrywająca się na wyspie przygoda, którą każdy fan strzelanin powinien poznać.

GameSpy - 90/100

Zalecam całkowite zignorowanie multiplayera i zajęcie się wyłącznie eksploracją otwartego świata w trybie dla jednego gracza, która jest po prostu doskonała. Kiedy Far Cry 3 zaprasza cię do przedłużenia wakacji, nie odrzucaj tej oferty. Jest to świetny przykład tego, jak właściwie zrobić strzelaninę z otwartym światem. Dla mnie to jedna z najmilszych niespodzianek tego roku.

PC Gamer - 89/100

Mamy tu ogromną wyspę do przemierzenia, niedorzecznie efektywne narzędzia rozpoznania każdej wrogiej sytuacji i wystarczająco dużo świetnych, przecinających się systemów, by zainspirowały nas do ich kreatywnego wykorzystania. Gra jest lepszą skradanką niż pierwszy Far Cry i ma bogatszy otwarty świat niż druga część. Niesamowicie się w nią gra.

Official Xbox Magazine - 85/100

Nie pozwólcie, by nudny multiplayer odwiódł was od zakupu Far Cry'a 3. Wszystkie szalone emocje będziecie przeżywać w samotności, ale te unikalne sytuacje i przesadne pożary są bez wątpienia warte spędzenia czasu samemu i poświęcenia go na przemierzenie dżungli.

Edge - 80/100

Główne misje Far Cry'a 3 nie są niczym szczególnym. Kampania zawiera jedno czy dwa wyczerpujące uderzenia i kulejące sekcje skradankowe, ale opowieść wypada lepiej niż Far Cry 2, jeśli chodzi o zapewnienie alternatywy dla autorskich eskapad gracza w otwarty świat.

najnowsze