Routine, survival horror w opustoszałej bazie na Księżycu, zadebiutuje wiosną 2013 roku

Mateusz Stanisławski
2012/11/11 11:50
16
0

Przygodowa gra akcji Routine jest jedną z najbardziej intrygujących pozycji, która doczekała się zapowiedzi podczas gamescomu 2012. Właśnie poznaliśmy jej przybliżony termin wydania.

Routine, survival horror w opustoszałej bazie na Księżycu, zadebiutuje wiosną 2013 roku

Jak donosi serwis Polygon, karta Routine na platformie Steam Greenlight doczekała się aktualizacji, w ramach której podano przybliżoną datę wydania tego mrocznego pierwszoosobowego survival horroru. Okazuje się, że do premiery dojdzie na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku (wcześniej wiedzieliśmy tylko, że debiut nastąpi w 2013 roku).

GramTV przedstawia:

Przypominamy, że nowy tytuł ekipy ze studia Lunar Software znalazł się w pierwszym rzucie produkcji zaakceptowanych przez Valve w ramach inicjatywy Steam Greenlight. W grze, w założeniach będącej wypadkową Dead Space’a i Amnesii, przeniesiemy się do opuszczonej bazy na Księżycu, by dowiedzieć się, co stało się z załogą Lunar Research Station.

Rozgrywka ma być nieliniowa, zaś wśród rozwiązań potęgujących uczucie grozy i wiarygodność przedstawionych wydarzeń mają się znaleźć brak jakiegokolwiek interfejsu, realistyczne mechanizmy rządzące stanem zdrowia postaci (brak apteczek czy klasycznej regeneracji) oraz pozbawienie bohatera dewastatorskiego wyposażenia (będzie dzierżyć tylko narzędzie naprawcze przypominające pistolet).

Komentarze
16
tygrys827
Gramowicz
11/05/2013 19:07
Dnia 14.11.2012 o 14:51, Vojtas napisał:

> kosmiczny horror nie możeb być straszny... Proponuję obejrzeć "Obcego".

oberzałem wszystki części zwykły scifi i tyle...obcy nawet słodki i w sumie bym ci coś wysłał z obcym ale pewnie bana bym dostał

tygrys827
Gramowicz
11/05/2013 19:06

> Co? Horror? DAWAĆ! Więcej horrorów a mniej szlamu typu COD czy MOH. Mam obawy natomiast> co do Dead Space 3... ale to wygląda obłędnie tak jak ost. prezentowana gierka w jakimś> więzieniu czy psychiatryku.jeżeli uważasz dead space za horrro lub dobrą grę to lepiej się nie wypowiadaj...

Vojtas
Gramowicz
14/11/2012 14:51
Dnia 14.11.2012 o 13:15, tygrys827 napisał:

kosmiczny horror nie możeb być straszny...

Proponuję obejrzeć "Obcego".

Dared00
Gramowicz
14/11/2012 13:21
Dnia 14.11.2012 o 13:15, tygrys827 napisał:

kosmiczny horror nie możeb być straszny...

Dlaczego?

tygrys827
Gramowicz
14/11/2012 13:15

kosmiczny horror nie możeb być straszny...

hans_olo
Gramowicz
12/11/2012 11:18

"Brak interfejsu" to sformułowanie wyjątkowo nietrafione, bo interfejs jest jakiś zawsze.

Phobos_s
Gramowicz
12/11/2012 11:07

Ja się nie obawiam, że zrobią z tego shooter. Jakoś wierzę, że będzie to całkiem klimatyczny kawałek kodu.Ja bym nie pogardził klimatem z filmu Moon tylko żeby GERTY nie był taki przyjazny a troszkę bardziej dodawał schizowatego klimatu :)Ciekawe horrory przyjmę w każdej ilości. Szkoda, ze DS zszedł na psy...

Sulphuriel
Gramowicz
11/11/2012 19:49

Gdyby Dead Space nie było strzelaniną z dodatkiem horroru, to byłoby dobrą grą. Jeśli to ma być właśnie coś takiego, to IMO może być dobre, mam nadzieję, że ostatecznie nie będzie to kolejny shooter.

Piotrek54321
Gramowicz
11/11/2012 16:06

Oby tylko grawitacja była realistyczna.

EmperorKaligula
Gramowicz
11/11/2012 15:13
Dnia 11.11.2012 o 13:22, NemoTheEight napisał:

"wypadkowa Dead Space i Amnestii". To tak się nazywa multiplagiat? Rany, niech wymyślą coś swojego, albo się w ogóle nie biorą za to.

a wszystkie shootery ww2 to plagiaty wolfesteina, co ?wytłumacze Cie, na hipotetcznym przykladzie: klimacik amnestii + realia dead space = zupełnie coś nowego.

Jester
Gramowicz
11/11/2012 13:24
Dnia 11.11.2012 o 13:22, NemoTheEight napisał:

"wypadkowa Dead Space i Amnestii". To tak się nazywa multiplagiat? Rany, niech wymyślą coś swojego, albo się w ogóle nie biorą za to.

Znaczy sie jesli gra bedzie dobra to maja jej nie robic?Chyba jednak nie o to chodzi."Plagiatow" w przemysle growym jest od zatrzesienia. Wrecz caly na tym sie opiera.Kazda kolejna gra jest w wiekszym lub mniejszym stopniu kopia poprzedniej.

NemoTheEight
Gramowicz
11/11/2012 13:22

"wypadkowa Dead Space i Amnestii". To tak się nazywa multiplagiat? Rany, niech wymyślą coś swojego, albo się w ogóle nie biorą za to.

X0r3X
Gramowicz
11/11/2012 13:04

Co? Horror? DAWAĆ! Więcej horrorów a mniej szlamu typu COD czy MOH. Mam obawy natomiast co do Dead Space 3... ale to wygląda obłędnie tak jak ost. prezentowana gierka w jakimś więzieniu czy psychiatryku.

pocketrocker
Gramowicz
11/11/2012 12:23

doklładnie... a tak z innej beczki to kozacko wygląda na tych zrzutach! Ciekawe czy w realu prezentuje się podobnie.

Juri_gag
Gramowicz
11/11/2012 12:19

Ta, Penumbra...

zadymek
Gramowicz
11/11/2012 12:12

"co się stało z załogą?", kosmos, horror, bez interfejsu, narzędzie jako broń...czy ja tego skądś nie znam?