Felieton

Narzędzia modderskie do Rage'a nadal w drodze

Patryk Purczyński, 25 października 2012 08:37 16

John Carmack, nie ukrywając frustracji, wyjaśnia krótko powody, dla których twórcy modów nadal nie otrzymali oficjalnych narzędzi do FPS-a Rage. Zapewnia też, że pojawią się one już wkrótce.

Rage

Niektórzy porzucili już zapewne nadzieje na to, że Rage kiedykolwiek doczeka się narzędzi pozwalających na tworzenie modów. Jak się jednak okazuje, nadal są one w planach id Software. Jak tłumaczy na Twitterze John Carmack, powodem, dla którego narzędzia nie ujrzały dotąd światła dziennego, było to, że pełnię uwagi studio poświęcało odświeżonej wersji Dooma 3, BFG Edition.

- Teraz narzędzia powinny naprawdę zostać udostępnione już wkrótce. Mam nadzieję. [Westchnięcie.] Sądzę, że w ciągu całego roku podejmowaliśmy złe decyzje - napisał Carmack na Twitterze. Konkretnej daty zatem nie ma, ale wieść zapewne wlała nowe nadzieje w tych, którzy pragną podłubać przy wydanym w październiku ubiegłego roku Rage'u.

Nowy trailer Rage 2 prezentuje najważniejsze aspekty gry
15 tysięcy odświeżonych tekstur w najnowszej modyfikacji do Fallout: New Vegas
Moc będzie z Wami w najnowszej wersji moda SerenityJediEngine do Star Wars: Jedi Knight – Jedi Academy
Twórcy moda Dzieje Khorinis z kolejną porcją nieznanych ciekawostek ze świata Gothica
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.