10 lat OGame w sieci, 10 tygodni niespodzianek

Małgorzata Trzyna
2012/10/04 17:02

Kiedy przeglądarkowa gra free-to-play OGame debiutowała w 2002 roku, nie oczekiwano, że utrzyma się na rynku przez tyle lat i zdobędzie tak dużą popularność.

10 lat OGame w sieci, 10 tygodni niespodzianek

W OGame, strategię, której akcja toczy się w kosmosie, grało do tej pory się 60 milionów osób! Aktualnie gra jest dostępna w 29 językach, dzięki czemu gracze z całego świata mogą przemierzać przestworza, rozbudowywać swoją kosmiczną flotę i zajmować się międzygalaktycznym handlem.

- Przed 10 laty nikt nawet nie pomyślał, że rynek gier online będzie się rozwijał w tak zawrotnym tempie i powstanie tyle wspaniałych produktów - powiedział Alexander Rösner, twórca gry, obecnie przewodniczący zarządu Gameforge. - Gdy rozpocząłem prace nad OGame, chciałem stworzyć taką grę, w jaką sam chciałbym pograć. Cieszę się, że obecnie granie w OGame sprawia dużo przyjemności nie tylko mnie, lecz także zachwyca ludzi na całym świecie i to już przez tak długi czas.

OGame zostało odświeżone w 2008 roku, kiedy to wprowadzono do niego nowe funkcje, poprawiono grafikę i dodano nowy samouczek. W ciągu najbliższych kilku tygodni gra trafi także na tablety, a dzięki specjalnie zoptymalizowanej wersji na iPady gracze będą mieli do niej dostęp niemal wszędzie, o każdej porze dnia i nocy.

GramTV przedstawia:

Z okazji 10 lat istnienia OGame na rynku Gameforge przygotowało serię niespodzianek: przez kolejne 10 tygodni gracze będą mogli brać udział w specjalnych wydarzeniach. Jakich? Firma chce nas zaskoczyć i zamierza informować tuż przed ich rozpoczęciem, na czym będzie polegać zabawa.

- To naprawdę wspaniałe, że społeczność jest tak aktywna nawet 10 lat po otwarciu pierwszego uniwersum OGame – powiedział menadżer społecznościowy, Martin Liedtke. – Właśnie o takim fantastycznym wsparciu dla swojej gry marzy każdy programista. Ta dziesięciotygodniowa akcja to nasz sposób na powiedzenie: dziękujemy!

- Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nawet po 10 latach istnienia gry nie zatraciła ona nic ze swojego uroku - dodał Rouven Schaube, dyrektor produktu w Gameforge. – Oczywiście zastanawiamy się w jaki sposób pogodzić bliską sercu tradycję z nowymi, nowoczesnymi treściami, aby iść z duchem czasu. Jednak ta niespotykana atmosfera, którą gracze polubili już od pierwszego dnia wejścia gry na rynek, została zachowana przez te wszystkie lata – co w dużej mierze zawdzięczamy właśnie wspaniałemu wsparciu naszej społeczności.

Jak dołączyć do graczy OGame? Wystarczy zarejestrować się na stronie www.ogame.pl i od razu rozpocząć zabawę. Gra nie wymaga pobierania klienta i instalacji.

Komentarze
14
Usunięty
Usunięty
05/10/2012 11:06

Myślałem, że już od jakichś 8 lat nikt w to nie gra :P

Chester001
Gramowicz
05/10/2012 11:05

Grałem w to. Universum wam nie powiem ;) jednak powiem tyle: Byłem swego czasu w pierwszej 20 najlepszych graczy z największym dorobkiem punktów, byłem w ścisłej czołówce jeśli chodzi o energie bodajże przez kilka tygodni na 1 miejscu. W jednym z lepszych teamów. Dzięki.Dziś skupiam się tylko na Knights and Merchants Remake. Buduję wioski i niszczę wrogów :) coś pięknego i lepszego niż ogame, bo też darmowe, oraz co najważniejsze bezpłatne.

Usunięty
Usunięty
05/10/2012 10:52

Pamiętam jak wszyscy w to grali kiedy byłem jeszcze w podstawówce a było to właśnie gdzieś 8-9 lat temu.
Trwa Wczytywanie