Sprzedaż World of Warcraft: Mists of Pandaria poniżej oczekiwań?

Patryk Purczyński
2012/09/28 08:37

Jedna z firm analitycznych szacuje, że Mists of Pandaria sprzedało się kilka razy gorzej niż poprzedni dodatek do World of Warcraft, Cataclysm.

Sprzedaż World of Warcraft: Mists of Pandaria poniżej oczekiwań?

W granicach 600-700 tys. kopii sprzedał się czwarty dodatek do World of Warcraft, Mists of Pandaria, od swojej premiery - utrzymuje bank inwestycyjny Lazard Capital Markets. Zdaniem analityków firmy taki wynik to spore rozczarowanie. Zwracają oni uwagę, że wszystkie dotychczasowe rozszerzenia masówki Blizzarda osiągały w początkowym okresie sprzedaży wyniki lepsze od poprzedników.

Siłą rzeczy autorem najlepszego rezultatu jest World of Warcraft: Cataclysm, zakupiony od premiery w liczbie 3,3 miliona egzemplarzy. Rezultat Mists of Pandaria w tygodniu debiutu jest według obliczeń Lazard Capital Markets gorszy od Cataclysmu o 60 proc. Wspomniany wynik nie obejmuje co prawda sprzedaży drogą cyfrową, ale, jak podaje VentureBeat, analityk Atul Bagga nie sądzi, by znacząco wpłynął on na sumę sprzedanych sztuk czwartego dodatku do WoW-a.

GramTV przedstawia:

Jednym z powodów mniejszego od oczekiwanego zainteresowania Mists of Pandaria może być spadek liczby subskrybentów World of Warcraft. Blizzard liczył, że niektórzy z nich wrócą do Azeroth właśnie po premierze rozszerzenia. Inną przyczyną może być niezadowolenie części fanów z tego, co ma do zaoferowania dodatek. Na razie są to jednak wyłącznie spekulacje (także same wyniki nie są oficjalne), dlatego warto z wysnuwaniem wniosków wstrzymać się do wydania komunikatu przez Activision i Blizzard.

Komentarze
41
sebba99
Gramowicz
01/10/2012 12:36

..nie uwzględnia wersji cyfrowej ? to po hus robić takie bezproduktywne analizy które tylko sieją zamęt! To jest MMO a nie single plejerowa gierka ... no pogratulować profesjonalizmu..

Usunięty
Usunięty
30/09/2012 15:58

teraz sa inne ciekawe gry do grania (patch do d3, patch do wota, borderlands), jak troche stanieje to kupie pandy :)

Usunięty
Usunięty
30/09/2012 15:07

Trust me, I''m economic analyst.
Trwa Wczytywanie