W DLC Hearthfire do The Elder Scrolls V: Skyrim zbudujemy dom i adoptujemy dziecko

Mateusz Stanisławski
2012/08/28 16:41

Bethesda oficjalnie zapowiedziała DLC Hearthfire do The Elder Scrolls V: Skyrim. Znamy pierwsze szczegóły i dzienną datę premiery, mamy również trailer prezentujący rozgrywkę.

Plotki potwierdziły się: w najnowszym dodatku do The Elder Scrolls V: Skyrim będziemy mogli kupić działkę, na której od podstaw zbudujemy wymarzony dom. Nie ma znaczenia, czy chcesz niewielką wiejską chatkę dla jednej osoby czy posiadłość z prawdziwego zdarzenia, taką ze zbrojownią, dużą biblioteką, bogato wyposażonym laboratorium, stajnią i ogrodem z ulami – możliwości mają być naprawdę spore, co potwierdza powyższy zwiastun. Marzysz o lokaju, który w każdej chwili wykona za Ciebie brudną robotę? Proszę bardzo, znajdzie się. Chcesz zmienić meble w salonie i umieścić w nim swoje trofea? Nic nie stanie na przeszkodzie.

Do rzeczonego domu będziemy mogli zaprosić współmałżonka, mało tego – pojawi się opcja adoptowania dzieci! Ale uwaga: nierzadko będzie trzeba chronić członków rodziny, wszak dziwotworom wszelakim na pewno się nie spodoba się, że zagospodarowaliśmy kolejny kawałek wirtualnego świata.

GramTV przedstawia:

Jak czytamy na oficjalnym blogu Bethesdy, rozszerzenie Hearthfire zostanie udostępnione właścicielom Xboksów 360 równo za tydzień (4 września), cena wyniesie zaś 400 Microsoft Points. Kiedy dodatek wyląduje na konsolach PlayStation 3 i blaszakach? Nie wiadomo, ale mocno trzymamy kciuki, by, w przeciwieństwie do pierwszego dużego DLC, twórcy szybko przedstawili konkretne plany wydania na tych dwóch platformach sprzętowych.

Komentarze
47
Usunięty
Usunięty
31/08/2012 19:18
Dnia 29.08.2012 o 09:21, dark_master napisał:

jak dla mnie pod dużą ilością słów ukrywasz to, że nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Najpierw drętwy tekst "też kiedyś byłem zatwardziałym pecetowcem dla którego posiadanie klocka to obraza" (zabrakło tylko "ale ja już ją mam, a ty nie, więc gówno wiesz o życiu, nawet ci współczuję", choć to akurat samo niejako wynika z powyższego), a następnie chyba udajesz ze go nie było, bo dużo gadasz o wszystkim, tylko nie o meritum - nie wal takich tekstów, bo automatycznie odechciewa się z tobą dalszej dyskusji.

A Ty zamiast pisać na temat uskuteczniasz psychologiczne pseudoanalizy rozmówcy. Pozwolę sobie zacytować swoją wcześniejszą wypowiedź na temat kłopotliwej sytuacji psychicznej w której się znalazłeś : "Niestety cierpisz na syndrom : każdy-chce-ci-wmówić-że-konsola-jest-lepsza-zniszcz-go! i tym razem się przejechałeś."

Dnia 29.08.2012 o 09:21, dark_master napisał:

a co do mema - ty się cieszysz że zapłacisz 10 euro ale zagrasz tydzień przed innymi (OH WOW, świetny deal biorąc pod uwagę, że wychodzą co kwartał i niekoniecznie musisz mieć wtedy ciśnienie by do skyrima wracać), ja za 10, ale złotych, na wyprzedaży steam (4 razy w roku, zimowa, letnia i dwie poświecone samej beth). Tego tekstu o jakości modów to już nawet nie chce mi się komentować - dość powiedzieć że takie mysteries of westgate do NWN2 zostało wydane w formie pudełkowej, choć to tylko mod. Nawet jeśli ograniczyć sie tylko do gier beth, mody takie jak Tmriel rebuilt czy project Nevada potrafią przewyższyć oryginał.

Wypowiadasz się jak tuman. Oczekujesz, że jako użytkownik Xboxa nie będę zadowolony, że dostaję grę pisaną z myślą o Xboxie i z czasowymi exclusivami. To oczywiste, że jestem z tego zadowolony i Twoje impertynencje tego nie zmienią.Co do ceny dodatku to nie dysponujesz żadnymi prognozami tejże ceny a więc cała Twoja wiedza opiera się jedynie na czczych spekulacjach. Nie zajmujmy się kwestiami wyprzedaży czy innych okazji bo taka metoda porównawcza nie jest miarodajna. Chcemy dodatek tu i teraz a nie za kilka lat czy w bliżej nieokreślonej przyszłości. Spójrzmy na Dawnguarda, myślę że w oparciu o analizę jego ceny na obu platformach będziemy w stanie wygłosić rzetelną prognozę co do ceny Heartfire którego dotyczy nasz spór. Otóż na Steamie w dniu premiery kosztował on 20 euro (dodatkowo nie w Polsce gdyż jeśli się dobrze orientuje dla Polski jest on nadal niedostępny, blokada regionalna, czekamy na tłumaczenie albo nie wiem na co) zaś na XBL było to 1600MSP czyli około 17 euro. Jakkolwiek jednak przyjąć by cenę MSP czy kurs euro oczywistym jest, że nie będzie to ponad 4 krotna różnica na korzyść wersji PC, którą insynuujesz.Co do jakości modów to oczywiście zgadzam się, że fajnie je mieć do czego tez wcześniej się przyznałem i co podtrzymuje, jednak jak już mówiłem sam wolę przejść grę tak jak została zaprojektowana bym ją przeszedł i zainstalować mody ewentualnie na końcu jeśli chce przedłużyć jej życie, dodatkowo w MOJEJ ocenie dużo modów jest właśnie chałupniczych i o ile nie chcę konkretnie poprawić jakiej skazy samej gry obchodzę się bez ich instalowania. Wyższa rozdzielczość lepsze shadery czy przeskalowane tekstury mnie nie interesują. Taka jest MOJA ocena i proszę nie próbuj mi wmówić Twojego zdania.

Usunięty
Usunięty
29/08/2012 09:21

Dnia 28.08.2012 o 23:17, DonOskar napisał:

jak dla mnie pod dużą ilością słów ukrywasz to, że nie masz nic ciekawego do powiedzenia. Najpierw drętwy tekst "też kiedyś byłem zatwardziałym pecetowcem dla którego posiadanie klocka to obraza" (zabrakło tylko "ale ja już ją mam, a ty nie, więc gówno wiesz o życiu, nawet ci współczuję", choć to akurat samo niejako wynika z powyższego), a następnie chyba udajesz ze go nie było, bo dużo gadasz o wszystkim, tylko nie o meritum - nie wal takich tekstów, bo automatycznie odechciewa się z tobą dalszej dyskusji.a co do mema - ty się cieszysz że zapłacisz 10 euro ale zagrasz tydzień przed innymi (OH WOW, świetny deal biorąc pod uwagę, że wychodzą co kwartał i niekoniecznie musisz mieć wtedy ciśnienie by do skyrima wracać), ja za 10, ale złotych, na wyprzedaży steam (4 razy w roku, zimowa, letnia i dwie poświecone samej beth). Tego tekstu o jakości modów to już nawet nie chce mi się komentować - dość powiedzieć że takie mysteries of westgate do NWN2 zostało wydane w formie pudełkowej, choć to tylko mod. Nawet jeśli ograniczyć sie tylko do gier beth, mody takie jak Tmriel rebuilt czy project Nevada potrafią przewyższyć oryginał.

Usunięty
Usunięty
29/08/2012 05:13

Zawsze to więcej niż zbroja dla konia.
Trwa Wczytywanie