CastleMiner Z (prawdopodobnie) najszybciej sprzedającą się grą niezależną w historii Xbox Live

Patryk Purczyński
2012/08/20 11:19
3
0

Rozpoczął się marsz CastleMiner Z ku milionowi sprzedanych kopii - z dumą donosi producent gry. Tytuł ten swą popularność zawdzięcza nie tylko zawartości, ale też niskiej cenie.

CastleMiner Z (prawdopodobnie) najszybciej sprzedającą się grą niezależną w historii Xbox Live

Niezależna produkcja CastleMiner Z, której autorem jest studio DigitalDNAGames, w ciągu dziewięciu miesięcy sprzedała się w liczbie 900 tys. egzemplarzy. Tytuł ten dystrybuowany jest za pośrednictwem Xbox Live i wśród gier niezależnych prawdopodobnie cieszy się największą popularnością na cyfrowej platformie Xboksa 360.

- Biorąc pod uwagę pozycje zajmowane na dziennych listach sprzedaży można wnioskować, że jesteśmy autorami najlepiej sprzedającej się gry w historii XBLIG (Xbox Live Indie Games - red.). Nie będę się jednak czuł w pełni komfortowo podając takie informacje dopóki nie pojawimy się na szczycie rankingu na xbox.com. Zakładam, że powinno się to stać, gdy tylko dobrniemy do miliona sprzedanych egzemplarzy. Zajmie nam to zapewne 4-6 tygodni, a nasza gra stanie się wówczas pierwszą niezależną produkcją, której udało się osiągnąć ten pułap - tłumaczy dziennikarzom serwisu Joystiq Thomas Steinke z DigitalDNAGames.

GramTV przedstawia:

O wspomnianym wyniku sprzedaży CastleMiner Z wiemy z Twittera producenta. Microsoft nie ujawnia bowiem danych dotyczących sprzedaży na XBLIG. Wiadomo również, że obecnie grę można nabyć za 80 punktów Microsoftu.

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
20/08/2012 11:53
Dnia 20.08.2012 o 11:46, MortaloPL napisał:

Czyżby zrzynka z Minecraft''a?

Mało powiedziane, gra przypomina Minecrafta w 90%. Możesz mi wierzyć ;)

barsum
Gramowicz
20/08/2012 11:52

Szkoda tylko, że na polskim XBL gier indie wciąż nie ma i zapewne nie będzie.

Usunięty
Usunięty
20/08/2012 11:46

Czyżby zrzynka z Minecraft''a?
Trwa Wczytywanie