Kultowy FPS Rise of the Triad powróci na PC po 17 latach w nowej oprawie!

Michał Ostasz
2012/08/03 11:07

Niespodzianka z QuakeCon 2012. Wydana w 1995 r. gra Rise of Triad powróci! I to jako reboot hulający na Unreal Engine 3! Chcecie dowiedzieć się więcej o tym zwariowanym FPSie?

Kultowy FPS Rise of the Triad powróci na PC po 17 latach w nowej oprawie!

Zespół agentów organizacji H.U.N.T (High-risk United Nations Task-force) zostaje wysłany z misją zbadania tajemniczego zakonu na wyspie San Nicolas. Szpiedzy dowiadują się, że opętani mnisi chcą zniszczyć Los Angeles. Zgadnijcie kto będzie musiał ich powstrzymać...

Tak prezentowała się fabuła gry Rise o Triad autorstwa Apogee Software. Była to produkcja, której bardzo, ale to bardzo blisko było do gry Wolfenstein 3D - zarówno pod względem użytego silnika, ale i samej mechaniki rozgrywki. Ciekawostką jest fakt, że tytuł ten zaczął swe życie jako... dodatek do wspomnianych przed chwilą przygód B.J Blazkowicza! Miał on nazywać się Rise of the Triad: Wolfenstein 3D Part II.

Po 17 latach Apogee Software wraz z Interceptor Entertainment szykują się do wypuszczenia na rynek odświeżonej wersji tego klasyka. Reboot poza odświeżoną warstwą audiowizualną ma być dość wierny oryginałowi. Twórcy zapowiadają, że miłośnikom retro zostanie udostępniona opcja grania w Rise o Triad przy akompaniamencie dźwięków i muzyki z pierwowzoru!

Jesteśmy w pełni oddani idei stworzenia shootera z ogromnym tempem akcji, co dla nas, fanów staroszkolnych strzelanek, było bardzo ważne - mówi Frederik Schreiber z Interceptor Entertainment.

GramTV przedstawia:

Poniżej znajdziecie galerię z nowej wersji Rise of Triad.

Rise of Triad ukaże się jeszcze w tym roku na PC. Twórcy nie wspomnieli nic o wersjach konsolowych.

Źródło: Destructoid

Komentarze
11
Karharot
Gramowicz
06/08/2012 14:16

Ostrzeżenie za brak szacunku do rozmówcy.

Usunięty
Usunięty
05/08/2012 19:53

@Numenpljapa koniu

Karfein
Gramowicz
03/08/2012 21:58

No i takie coś zasługuje na dopisek HD w tytule.
Trwa Wczytywanie