Informacje

Marka S.T.A.L.K.E.R. w rękach Bethesdy?

31

[Zaktualizowano] Po wczorajszych doniesieniach na temat "zamrożenia" Stalkera 2 i założenia przez dawną ekipę GSC GameWorld nowego studia, dziś dochodzą nas wieści, do kogo powędrowały prawa do marki.

Marka S.T.A.L.K.E.R. w rękach Bethesdy? - obrazek 1

Siergiej Grigorowicz, były już pracownik GSC GameWorld, wspomniał na stronie studia, że markę S.T.A.L.K.E.R. przejmie Bethesda. Na razie nie jest to oficjalna informacja, ale już wczoraj nowo sformowana ekipa Vostok Games tłumaczyła, że nie będzie mogła wykorzystać tego tytułu w swoim nowym projekcie, gdyż nie udało się osiągnąć porozumienia z właścicielem praw do marki.

Prace nad Stalkerem 2 zostały według Grigorowicza przerwane, gdyż doszedł on do wniosku, że tego typu produkcja nie będzie w stanie zainteresować wystarczająco licznej grupy graczy.

Duchowym kontynuatorem Stalkera ma być MMOFPS Survarium, o którym pisaliśmy wczoraj.

[Aktualizacja] Na Twitterze Stalkera ekipa GSC GameWorld zaprzeczyła doniesieniom, jakoby licencja powędrowała w ręce Bethesdy.

31 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G piecia997

STALKER robiony przez zachodnich developerów? WHYYYYY

Odpowiedz
Komornikpl

Z czarnobylu przeniesiemy się do post apokaliptycznego Nowego Jorku znowu... kupa

Odpowiedz
G Henrar

Tyle dobrze, że nie w rękach EA i Bioware...

Odpowiedz
zermithon

O matko, tylko nie to O_O

Odpowiedz
Juri_gag

Najgorsza wiadomość ostatnich kilku lat w branży gier..... Stalker był praktycznie jedną z niewielu gier która łamała aktualne schematy i lała na wszystko ciekłym moczem........ Wraz z jego końcem kończy się pewien etap "trudnych" i "rozbudowanych" gier

Odpowiedz
Phobos_s

No to co? Stalker 2 na silniku Creation Engine?
I used to be a Stalker like you. But then I took an arrow in the knee.

Edit: Tak poza tym to widać, że Beth lubi klimaty post-apo.

Odpowiedz
Phoenixpl

> Najgorsza wiadomość ostatnich kilku lat w branży gier..... Stalker był praktycznie jedną
> z niewielu gier która łamała aktualne schematy i lała na wszystko ciekłym moczem........
> Wraz z jego końcem kończy się pewien etap "trudnych" i "rozbudowanych" gier
Po 1 moglo byc gorzej:P EA i BIoware:P Pozatym stalker byl trudny? no prosze cie... Ale swoja droga az dziwne ze im sie nie oplaca skoro wszystkie czesci stalkera sprzedaly sie super(o ile dobrze pamietam)..

Odpowiedz
G TheFlyingDutchman

WoW, to byłoby info :) Wezmą silnik ze Skyrima, przerobią tekstury z New Vegas, dadzą tytuł Stalker i voila, za nie dalej jak 1,5 roku będzie premiera. Choć jeśli zrobiliby to fajnie to nawet bym ograł :D

Odpowiedz
G TobiAlex

Juri_gag Stalker był trudny i rozbudowany? Chyba graliśmy w dwie różne gry. Rozbudowany to on może miał być za nim producent co róż zaczynał wycinać fragmenty gry przed jej wydaniem. Trudny? Chyba "dwójka" i to jeszcze sztucznie utrudniona - walisz z dubeltówy w głowę z odległości 5 metrów a gościu dalej żyje :/

Odpowiedz
G TobiAlex

TheFlyingDutchman nie zapominaj, że daliby edytor :)

Odpowiedz
BuIkers

Mam deja vu... kilka miesięcy też zawisili projekt z tych samych powodów... Po co cała ta szopka? Mądre przysłowie mówi "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze"

Odpowiedz
Darth_Angel

> (...) i lała na wszystko ciekłym moczem(...)
Ciekłym moczem? A jakim niby innym da się lać? Takim będącym w stanie stałym? Czy lotnym? ;)cyt. TobiAlex -> "(...) miał być za nim producent co róż zaczynał wycinać"Zjadłeś "e" w słowie "róże" (chyba że chodziło ci o taki róż co się na twarz nakłada, ale jak to wyciąć?) i nie określiłeś za kim miał być ten producent, co te róże wycinał. No i interpunkcja, po słowie producent. Teraz będzie w miarę czytelnie ;).

Odpowiedz
Ekonochrist

Jeśli gdzieś prawa mają powędrować na zachód to dobrze że do Bethesdy.

Odpowiedz
G Muradin_07

No to jak plotka zsotała zdementowana to mogę powiedzieć "uffffff...". Jeszcze mi tego brakowało żeby zachód mi Stalkera na CoD'a zamienił... XD

Odpowiedz
G Reffanov

Odetchnąłem z ulgą. Już chyba wolę żeby STALKER umarł "na śmierć" niż żeby Bethesda dostała go w swoje szponiaste łapy. Wyszedłby kolejny crap pokroju Fallouta, a i pewnie zniknąłby specyficzny klimat wschodniej Europy. Lepiej by było gdyby marka poszła w ręce twórców Metro 2033.

Odpowiedz
G Eguroll

Bogu dzięki, że Bethesda nie ma do tego praw. Powstał by kolejny Fallout z kiczowatą mechaniką a'la Fallout 3 i New Vegas i okropną grafiką.

Odpowiedz
Y8U

Co ze jak .... Nie wyobrażam sobie stalkera w klimatach jakiś zachodnich klimatyczny rosyjski z polskim lektorem zamieniony na angielską kupę z napisami łe .S.T.A.L.K.E.R 2 jest jedną z niewielu gier na jaką czeka a tu tak groźba wisi nad tym tytułem ale dobrze że to nie ubi sof bo byśmy mieli kolejnego grę z Single playerem która wymaga stałego połączenia z netem . Bethesda i BIoware nie są złe ale do Stalka nie pasują to jednak inna kultura inne klimaty a jakby miel wykorzystać swoje doś z Falloutów to by popsuli stalka . BIoware faktycznie zaczyna się obniżać bo to co słyszę o ME3( którego już ma ale nie miałem czasu zainstalować ) nie jest za ciekawe może to efekt współpracy Z Eletronicznymy Artystami (EA ) .

Odpowiedz
Juri_gag

Nie wiem bo może ja w inną wersję grałem, jakieś mass effect, cody i inne badziewia na najwyższych poziomach przechodziłem bez problemu, a tutaj odpaliłem najwyższy poziom i padałem co chiwla :X

Odpowiedz
G UthersonL

Zaprzeczyli? A już okładałem kasę na The Elder Zone. ;)

Odpowiedz
G kotlecik5

Nowy Stalker będzie w Stołecznej Zonie? O_o

Uff, dobrze, że to tylko plotka...

Odpowiedz
G Baknak

S.T.A.L.K.E.R. w rękach Bethesdy? Mogłoby wyjść z tego albo coś genialnego, albo wręcz przeciwnie. Tak czy siak produkcja nabrałaby wtedy iście hollywoodzkiego zamachu. Szkoda, że te plotki zostały zdementowane.

Odpowiedz
G Sandro

Mając taki wybór, wolałbym aby Stalker 2 w ogóle się nie ukazał.

Odpowiedz
G Mercuror

Kiedyś bym się ucieszył, dzisiaj nie.

Odpowiedz
G Kubala000

Bogu dzięki, że to tylko nie prawdziwa plotka. Gdyby to było prawdą mielibyśmy Fallout S.T.A.L.K.E.R. albo inny twór nastawiony na spasionych amerykanów.. -.-

Odpowiedz
G SLAY3R

Nie no... Czemu tak świetna marka ma tyle problemów. A może by tak CDP RED się stalkerem zainteresował? To by było coś...

Odpowiedz
G Revan91

Szkoda, Stalker w rodzaju Obliviona czy Fallouta byłby fajną sprawą.

Odpowiedz
Berserk_666

Doputy nie zrobią z tego kolejnego TES'a/Fallouta 3/NV nie ma co złorzeczyć :PP

Odpowiedz
G hammerfall87

> Szkoda, Stalker w rodzaju Obliviona czy Fallouta byłby fajną sprawą.
o nie :)

Odpowiedz
BuIkers

Czyli oficjalnie można pogrzebać marzenia od "dwójce", szkoda bo był to jeden z moich must-have na 2013 rok.

Odpowiedz
G SarenkaB

Beth, o ile moja pamięć sięga dostatecznie daleko, robi wszystkie gry na jedno kopyto, więc wyszedł by fajny TES:S.T.A.L.K.E.R .
Dobrze że to plotka, wystarczy że dobrali się do Fallouta.

Odpowiedz