Płyta główna ASUS Z9PE-D8 WS

Michał Myszasty Nowicki
2012/03/27 15:58
2
0

...czyli zagraj w to jeszcze raz, adminie. Firma ASUS wprowadza na nasz rynek nową płytę główną Z9PE-D8 WS do zastosowań serwerowych i profesjonalnych, która bez problemu poradzi sobie także z wymagającymi grami.

Płyta główna ASUS Z9PE-D8 WS

Mobo ASUS Z9PE-D8 WS jest reklamowana przez producenta, jako płyta hybrydowa, łącząca w sobie najlepsze cechy produktów przeznaczonych zarówno do serwerów, jak i dla wymagających graczy.

Płyta główna oparta na układzie logiki Intel C606 (Patsburg) może obsłużyć dwa procesory Intel Xeon E5-2600 z rodziny Sandy Bridge-E, wyposażona została w osiem slotów pamięci DDR3 (do 2133 MHz, w systemie czterokanałowym) oraz siedem złączy w nowym standardzie PCI-Express 3.0 pozwalające na korzystanie z technologii 4-way SLI i CrossFireX. Całość uzupełnia technologia ASUS SSD Caching, sześć portów SATA3, osiem SATA2, cztery porty USB 3.0, kartę dźwiękową 7.1 z technologią DTS HD Master Audio oraz dwie gigabitowe karty Ethernet.

Ciekawe tylko, co powiedzą klienci, kiedy cała moc serwera pójdzie w wyświetlanie Battlefielda 3 na ustawieniach ultra...

GramTV przedstawia:

Płyta powinna być już dostępna w kraju, choć polski dystrybutor nie podał jej sugerowanej ceny w złotówkach. W "zielonych" wynosi ona około 630 $.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepu, w którym znajdziecie wiele pecetowych podzespołów, w tym także bogaty wybór płyt głównych firmy ASUS.

Komentarze
2
Dnia 27.03.2012 o 16:15, Reddi napisał:

Kogo stać by pakować tyle w gierki? Po co na serwerach 7 slotów pci-e 16x? Wbrew tekstowi, płyta raczej wygląda na robioną pod klastry obliczeniowe.

Nie jest to wykluczone, a nawet bardzo prawdopodobne. To jednak (jak znakomita większość newsów o sprzęcie) info oparte na materiałach dostarczonych przez polskiego dystrybutora. Swoją drogą chyba właśnie zacznę dodawać takie info na dole, żeby uniknąć nieporozumień: Wiadomość na podstawie materiałów producenta/dystrybutora

Usunięty
Usunięty
27/03/2012 16:15

Kogo stać by pakować tyle w gierki? Po co na serwerach 7 slotów pci-e 16x?Wbrew tekstowi, płyta raczej wygląda na robioną pod klastry obliczeniowe.