News

Jak zresetować PlayStation Vita, czyli co robić gdy PSV się zawiesi

Krzysiek Ogrodnik, 01.03.2012 11:24 10

Stało się – wczoraj moja Vita po raz pierwszy się zawiesiła. Winne było niestabilne oprogramowanie (przedpremierowa wersja pewnej gry), a nie sama konsola, miałem jednak lekki problem z postawieniem jej na nogi. Jak więc to zrobić?

Zwykle w takich sytuacjach odłącza się urządzenie od zasilania – wyciągając kabel z gniazdka albo wyjmując baterię. Problem w tym, że z >Vitą nie da się zrobić ani tego, ani tego. Co więc począć?

Trzeba przytrzymać przycisk „power”, ale nie przez 10-15 sekund, co jest, powiedzmy, intuicyjną ilością wypracowaną w naszych głowach przez inne urządzenia, a aż 30-35! Prawdę mówiąc to najlepiej trzymajcie go przez cały czas, póki konsola nie uruchomi się ponownie. Problemu by nie było, gdyby informacja o tym była gdzieś wyraźnie podana, ale ja po szybkim przeskanowaniu Internetu i instrukcji jej nie znalazłem, pomógł dopiero Mielu z Neo Plusa.

Po operacji z guzikiem Waszym oczom ukaże się specjalne menu naprawcze – takie jak na powyższym screenie. Stamtąd możecie uruchomić ponownie Vitę, a w przypadku poważniejszych awarii zbudować na nowo bazę danych, sformatować kartę pamięci, przywrócić poprzednią wersję systemu i zaktualizować oprogramowanie – to takie małe centrum serwisowe, o którego istnieniu zdecydowanie warto wiedzieć.

Swoją drogą - jesteście zadowoleni z Waszych Vit? Jak się sprawują w Wasze egzemplarze, co sądzicie o grach - czekam na opinie!

najnowsze