Informacje

Monster Hunter na Vitę? Premierę w tym roku potwierdza jeden z szefów SONY

11 Rafał Dziduch

Szef francuskiego oddziału PlayStation potwierdził, że PS Vita doczeka się swojej wersji gry Monster Hunter. Premiera jeszcze w tym roku?

Monster Hunter na Vitę? Premierę w tym roku potwierdza jeden z szefów SONY - obrazek 1

W wywiadzie dla jednego z francuskich serwisów CEO lokalnego oddziału PlayStation, Philippe Cardon potwierdził, że już niedługo na konsoli PS Vita zagrać będzie można w najnowszą część Monster Huntera. Jest to potwierdzenie plotek, które przedostawały się do mediów już od jakiegoś czasu, a jednocześnie dobra informacja zarówno dla graczy, którzy darzą ten cykl sympatią, jak i dla Sony. Niewykluczone bowiem, że Monster Hunter na Vitę przyczyni się do podniesienia sprzedaży handhelda.

Tak zresztą uważa sam Philippe Cardon, który stwierdził, że niezbyt dobre wyniki z pierwszych tygodni w Japonii mogą mieć związek z faktem, że ulubionej gry Japończyków nie dostarczono na premierę. - Wyniki wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby Monster Hunter na PS Vita dało się kupić razem z konsolą. Musimy spojrzeć na tę sprawę w odpowiednim kontekście - stwierdził Cardon. Data premiery nie została jeszcze precyzyjnie ustalona, ale możemy liczyć na bieżący rok.

11 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Keii

Zabawne jest nawet nie to to, że oryginalną, francuską wypowiedź można interpretować jako "Gdyby był MonHan, sprzedaż byłaby wyższa" (czyli stwierdzenie faktu), ale raczej to, że nawet w polskim tłumaczeniu tu przytoczonym ciężko uznać za jakiekolwiek potwierdzenie...

Odpowiedz
Naimad-PL

A ja bym chciał żeby wydali MONSTER HUNTER na PS3 : P , I w krótkim czasie tą samą wersje na PS VITA żebym mógł pograć z kumplem razem przez neta

Odpowiedz
Kopiec

Nigdy nie zrozumiem fenomenu Monster Huntera.
Jedna z najnudniejszych serii, z jaki się spotkałem.
No ale ja strasznie nie lubię gier bez fabuły i celu, gdy zabijam potworka dla lepszego miecza, który posłuży do zabicia lepszego potworka itd.

Odpowiedz
G ApeBoy

@Kopiec
Myślałem, że jestem jedyny :)

Odpowiedz
Keii

@Naimad - Monster Hunter Portable 3rd (ten z PSP) wyszedł w Japonii na PS3 w wersji HD.

@Kopiec, ApeBoy - bo to nie gra do zabawy samemu - ze znajomymi to zupełnie inna bajka.

Odpowiedz
Pioruns

Sony może się schować z tym swoim Vita. Takiej drożyzny jeszcze nie było, niech sobie sami grają w te gry za 200zł.

Odpowiedz
Dark_Master_32

@Pioruns, prócz gier na praktycznie wszystkie konsole to nie było...
@topic, jak wyjdzie to z miejsca biorę razem z Vitą :D

Odpowiedz
G Namaru

Wcześniej HM był exclusivem na platformach przenośnych dla PSP. Teraz nowe MH dostanie 3DS. SONY wypuściło jeden z najlepszych exów i niestety to dodatkowo pociągnie Vite w dół.

Odpowiedz
Keii

Edit: Nvm.

Odpowiedz
G Krzycho

Myślę że to przez m. in. przez brak Monster Huntera Vita sprzedaje się w Japonii tak cienko. Tam to jedna z lepiej sprzedających się marek, wyszła na 3DSa i ten cały czas góruje na listach sprzedaży.

Odpowiedz
G maurras

Dalszy ciąg robienia z siebie głupka przez newsmana o ksywie Mastermind.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?