Informacje

Artykuł: Ratunku! Niemcy mnie banują! - czyli rzecz o Polakach w MMO

...

Na tegorocznej, premierowej edycji imprezy Game Industry Trends, przedstawiciel niemieckiej firmy Frogster poinformował o tym, że średnio 60% banowanych graczy w Europie to Polacy. Informacja może i ogólnikowa, ale warto się nad tematem pochylić.

Artykuł: Ratunku! Niemcy mnie banują! - czyli rzecz o Polakach w MMO - obrazek 1
Ban, proszę państwa, zwykle nie przychodzi za darmo. Jakoś trzeba sobie na niego zasłużyć. Trudno jednak z góry założyć, z jakiego powodu najczęściej gracze w danym miejscu są banowani. Kultura osobista? Oszustwa? Łamanie regulaminu? Złośliwość administratorów? Cóż, dostęp do statystyk serwerów rozmaitych gier, produkowanych i wydawanych przez rozmaite firmy, to rzecz trudna. W skali pozwalającej na porządne badanie w zasadzie niemożliwa. Na temat samych produkcji firmy Frogster - miedzy innymi TERA, Runes of Magic i Eligium - nie da się zdobyć szczegółowych danych tego typu. Nawet jeśli je posiadają, to nie dzielą się nimi z prasą bez dłuższych negocjacji i upewnienia się co do celu prośby. Nie ma to jednak znaczenia, bo w tym wypadku wystarczy przyjrzeć się sprawie od drugiej strony, przeanalizować, co może być przyczyną - logika jest narzędziem, które doskonale się do takiej roboty nadaje...

Całość artykułu, w którym krok po kroku analizowane są potencjalne przyczyny tej sytuacji, znajdziecie klikając w czerwoną belkę poniżej:

Artykuł: Ratunku! Niemcy mnie banują! - czyli rzecz o Polakach w MMO - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?