Co z przyszłością cyklu A Vampyre Story?

Mateusz Stanisławski
2011/12/04 19:20
3
0

Zapowiedzianego przeszło rok temu A Vampyre Story: Year One i pełnoprawnej „dwójki” nadal nie widać na horyzoncie. Bill Tiller postanowił rozwiać część wątpliwości.

Co z przyszłością cyklu A Vampyre Story?

Niestety, przyszłość serii jest bardzo niepewna, co udowadniają te słowa odpowiedzialnego za nią Billa Tillera ze studia Autumn Moon Entertainment:

  • A Vampyre Story 2: A Bat’s Tale – prace wstrzymane. Czekamy na dodatkowe fundusze. Można zauważyć pewien postęp w tym przypadku, ale na tę chwilę nie ma jeszcze nic pewnego. To tyle bez naruszania żadnych umów poufności. Jeśli chodzi o większe szczegóły na temat dystrybucji i produkcji, tutaj należy się kierować do firmy Crimson Cow, która posiada stosowne prawa – my mamy związane ręce.
  • A Vampyre Story: Year One – tymczasowo wstrzymana. (...) Projekt w żadnym wypadku nie został porzucony, ale też nie poświęcamy mu całego naszego czasu. Informujemy jednak, że nastąpił tutaj zauważalny progres. Do zrobienia są animacje, skrypty, tła i niektóre elementy otoczenia. Mamy projekt gry, fabuła jest gotowa, co więcej, wszystkie lokacje i postacie zostały opracowane i czekają na ostateczną obróbkę.
  • A Vampyre Story (Steam) – Valve domaga się usunięcia kilku poważnych uchybień, które nie pozwalają na to, by produkcja mogła zadebiutować na tej platformie. Brak funduszy na zmiany w silniku gry, zarówno ze strony Crimson Cow, jak i Autumn Moon Entertainment, sprawia, że tytuł najprawdopodobniej nigdy nie trafi na Steama.
  • A Vampyre Story (iOS) – brak porozumienia na linii Crimson CowAutumn Moon Entertainment w kwestii konwersji. Przewiduję jednak, że gra ostatecznie ujrzy światło dzienne.

Tiller na sam koniec jeszcze raz podkreślił – podstawową sprawą jest brak pieniędzy. Miejmy jednak nadzieję, że fundusze na spokojne dokończenie przynajmniej części powyższych projektów prędzej czy później znajdą się i jeszcze niejednokrotnie będzie nam dane zobaczyć bohaterów serii A Vampyre Story.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
05/12/2011 12:23

Wszędzie tylko .. "Brak funduszy" Ehh .. brakuje dobrych gier przygodowych, a te dobre które mają się pojawić .. Brak pieniędzy .

Usunięty
Usunięty
05/12/2011 10:15
Dnia 04.12.2011 o 23:43, Larret napisał:

Pospolite ruszenie w imię wampirzego dobra. Koleżanki i koledzy, czas kupić "jedynkę".

Pospolite ruszenie przeciw wampirom. Koleżanki i koledzy, czas kupić dobrą grę - zamiast średniaka jak A Vampyre Story.Mówię poważnie. Kupcie Gray Matter, Gemini Rue, The Book of Unwritten Tales (jak zostanie wydane w Polsce) - przynajmniej nie będziecie się nudzić.

Larret
Gramowicz
04/12/2011 23:43

Pospolite ruszenie w imię wampirzego dobra. Koleżanki i koledzy, czas kupić "jedynkę".
Trwa Wczytywanie