Serwery LEGO Universe wkrótce zostaną zamknięte

Patryk Purczyński
2011/11/04 20:51

LEGO Group podjęło "trudną" decyzję o wyłączeniu serwerów masówki LEGO Universe. Produkcja ta będzie bawić swoich graczy jeszcze przez niespełna trzy miesiące.

Serwery LEGO Universe wkrótce zostaną zamknięte

Tylko do 31 stycznia 2012 będą czynne serwery LEGO Universe - poinformowała firma LEGO Group. Powodem tej drastycznej decyzji jest znikoma liczba graczy przebywających w wirtualnym świecie zbudowanym ze słynnych duńskich klocków. Jak zapewnia ekipa odpowiedzialna za grę, dokonanie takiego wyboru przyszło z trudem.

- Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy przeżyć tę przygodę razem z tak niesamowitą społecznością. Mamy nadzieję, że będziecie dalej grali w LEGO Universe przez tych kilka pozostałych miesięcy. W ramach podziękowania, wszystkim subskrybentom udostępnimy całą grę za darmo od 31 grudnia - piszą ludzie odpowiedzialni za tę masówkę w oświadczeniu prasowym.

GramTV przedstawia:

Wyłączenie serwerów LEGO Universe oznacza także zwolnienia. Pracownicy zrzeszonych studiów w Kolorado i Danii wylądują na bruku. Pracę straci aż 115 osób. Gra debiutowała w październiku ubiegłego roku, a w sierpniu przeszła w formułę free-to-play. Zmiana ta, jak widać, nie poskutkowała znaczącym napływem nowych graczy.

Komentarze
16
Usunięty
Usunięty
12/11/2011 22:05

Dlaczego nie zrobią gry, z dużym otwartym światem, z masą ciekawych miejsc i potworów zbudowanych z klocków Możliwości są absolutnie nieograniczone.Gdyby chcieli to by mogli z LEGO zrobić coś, przy czym maincraft wydawał by się ubogą sierotką-.-

Usunięty
Usunięty
12/11/2011 19:30

Nic dziwnego. Ta gra szybko staje się monotonna i nudna. Budowanie jest niewygodne. Wróżyłem Lego Universe taki los, od kiedy zagrałem.

Usunięty
Usunięty
06/11/2011 15:50

Hehe ja ciągle byłem przekonany, że ta gra jeszcze nie wyszła :)
Trwa Wczytywanie