Dlaczego w Uncharted 3 nie ma co-opa? Bo fabuła jest najważniejsza

Patryk Purczyński
2011/10/20 10:33

- Gdyby w kampanii Uncharted 3 znalazł się co-op, bardzo trudno byłoby nam opowiedzieć poważną historię - mówią przedstawiciele Naughty Dog.

Dlaczego w Uncharted 3 nie ma co-opa? Bo fabuła jest najważniejsza

Coraz więcej producentów dodaje do swoich gier tryb kooperacji. Do tego grona nie dołączyła jednak ekipa Naughty Dog. Powody takiej decyzji wyjaśnia Justin Richmond w rozmowie z dziennikarzami IncGamers. - Koncentrujemy się na fabule, chcemy przez cały czas śledzić poczynania Drake'a. Chcemy opowiedzieć jego historię i zależy nam na tym, żeby gracze odebrali ją we właściwy sposób - mówi.

- Co-op, jako całość, porządnie zamieszałby w naszej koncepcji, wprowadziłby zupełnie inną atmosferę. Trudno jest opowiedzieć sensowną historię, kiedy jakiś inny gracz cały czas rzuca ci pod nogi granaty. Zawsze mieliśmy opowieść do przedstawienia i sposób, w jaki chcieliśmy to robić. Co-op to coś, czym osobiście jestem zainteresowany i nie wykluczamy go w studiu w przyszłości, ale myśląc o tych grach po prostu nie chcieliśmy go wprowadzać - dodaje.

GramTV przedstawia:

Pierwsze oceny Uncharted 3 sugerują, że Naughty Dog podjęło słuszną decyzję, koncentrując się na fabule. Polska premiera gry przewidziana jest na 2 listopada.

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
20/10/2011 20:04
Dnia 20.10.2011 o 10:53, arborek napisał:

ja przynajmniej tak mam że jak gram w co-opa z kumplem (np. Resident Evil 5, Army of Two ) to praktycznie olewamy jakiekolwiek wątki fabularne jakkolwiek proste by nie były !! po prostu ... "pomiń to i gramy"!! dlatego i tak muszę później grać samemu :) co nie zmienia faktu że sama kooperacja jest miodna :) myślę jednak że Uncharted spokojnie dostarczy takiej ilości rozrywki że nikt nawet nie pomyśli że mu brakuje split screena :)

Usunięty
Usunięty
20/10/2011 14:26

Jestem jak najbardziej za Naughty Dog, dlamnie rownież w grze (jakiejkolwiek) chodzi głównie o fabułę i nie lubię wprowadzania zmian na siłę czegoś tylko dlatego że konkurencja to ma.Nie znaczy to oczywiście że nie lubię co-opa, uwielbiam go ale jak się gra z kumplem to prawie zawsze używa się do rozmów skype''a albo wbudowanego kliento a wtedy traci się jakąkolwiek przyjemność z fabuły bo drugi gracz po prostu przeszkadza (nawet gdy nie chce) poza tym fabułę każdy powinien poznawać i się nią delektować w singlu.Gra fabularna z co-opem sensu większego nie ma chyba że jest to rozwiązane jak w Dark Souls gdzie komunikacji między graczami nie ma praktycznie żadnej, co oczywiście ma swoje plusy i minusy.

Usunięty
Usunięty
20/10/2011 13:11

No niestety, ale co-op oznacza najczęściej speedrun...
Trwa Wczytywanie