Activision: 500 osób zajmuje się serią Call of Duty

Adam "Harpen" Berlik
2011/09/08 08:43
4
0

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób może pracować nad jedną z najpopularniejszych serii gier wideo? Dużo, bardzo dużo.

Activision: 500 osób zajmuje się serią Call of Duty

Dave Stohl z Activision udzielił wywiadu serwisowi VentureBeat, w którym poinformował, że obecnie nad marką Call of Duty piecze sprawuje pół tysiąca ludzi z czterech lub pięciu studiów developerskich.

Call of Duty to przede wszystkim Infinity Ward i Treyarch, czyli firmy zajmujące się tworzeniem kolejnych odsłon cyklu. Pierwsza z nich odpowiada za Modern Warfare, druga za pozostałe części.

GramTV przedstawia:

Jest jeszcze Sledgehammer Games, które wraz z Inifnity Ward tworzy Modern Warfare 3. Do tego dochodzą Beachhead Studios zajmujące się platformą Call of Duty: Elite, a także Demonware odpowiadające za obsługę usług sieciowych.

Komentarze
4
Usunięty
Usunięty
08/09/2011 14:36

Czy te pinćset osób stworzy kampanię dłuższą niż 8h? Czy napiszą kilka skryptów dla jednego zdarzenia na rzecz jednego, czy za każdym sejwem to samo będziemy powtarzać, aż do znudzenia. Czy kampanię będzie się dało przejść kilka razy, czy już za pierwszym razem przez męczarnię nie dobrnę do finalnej sceny? Retorycznie, tak to bynajmniej widzę. W zombi bym pograł, a tego trybu nie będzie w MW3. O ile się nie mylę.

Usunięty
Usunięty
08/09/2011 09:39

To ogółem duża ekipa, przydała by się Polyphony Digital ;pp

Usunięty
Usunięty
08/09/2011 09:13

Sporawo. Każdy może zająć się swoimi sprawami ;)
Trwa Wczytywanie