Tech

Tablety PlayStation S i P od Sony - znamy specyfikację techniczną!

Michał Ostasz, 02.09.2011 15:57 9

Pamiętacie zapowiadane przez japońskiego giganta tablety S1 i S2? Wszystko wskazuje na to, że zmieniła się ich nazwa przywitajcie S i P!

Tablety S i P

Urządzenia, co prawda nie zmieniły swojego wyglądu, ale warto przyjrzeć się temu, co mają w środku. Zacznijmy od S, który wygląda bardziej "klasycznie" niż P.

S wyposażony jest 9,4 calowy ekran dotykowy i waży niecałe 600 g. Na pokładzie znajdziemy 1Ghz procesor NVIDIA Tegra 2, aparat cyfrowy 5 mpx, Wi-Fi i rzecz jasna system Android w wersji 3.1 Honeycomb. Zgodnie z zapowiedziami producenta bateria ma zapewnić aż do 8 godzin pracy. Tablet sprzedawany będzie w dwóch wersjach: 16 GB w cenie 399 funtów i 32 GB za 479 funtów.

P wyglądem jest zbliżony do... Nintendo DS. Podobnie jak najpopularniejszy handheld świata jest on wyposażony w dwa ekrany. Z tą różnicą, że oba reagują na nasz dotyk - każdy z nich ma wielkość 5,5 cala. Warto też zaznaczyć, że ekrany mogą pracować niezależnie od siebie. Dla przykładu: na jednym z nich możemy grać, na drugim surfować po internecie jednocześnie! P ma taką samą specyfikację jak S, z tą różnicą, że jest od niego lżejszy (372 g) i ma słabszą baterię, która ma pracować przez maks. 7 godzin. Cena: 499 funtów

Zaznaczmy również, że tablety skorzystają z PlayStation Suite, co oznacza, że pobierzemy na nie gry z pierwszej konsoli PlayStation. Słodko!

Premiera tych urządzeń jeszcze tej jesieni. Skusicie się na któreś z nich?

Źródło: Eurogamer

najnowsze