SEGA: Seria Yakuza nie pojawi się na Xboksie 360

Michał Ostasz
2011/08/24 15:42
5
0

Toshihiro Nagoshi, autor serii gier Yakuza przyznał, że jego dzieła nie pojawią się na konsoli Microsoftu? Dlaczego? Japończyk wyjaśnił to w wywiadzie dla serwisu Eurogamer.

SEGA: Seria Yakuza nie pojawi się na Xboksie 360

Dziennikarzom portalu powiedział:

Na samym początku prac nad pierwszą częścią rozmawialiśmy ze wszystkimi producentami konsol, także z Microsoftem. Wszyscy z nich podeszli do naszego projektu z dużą rezerwą, ale my naciskaliśmy. Wierzyliśmy w potencjał naszej gry i nie poddawaliśmy się. W końcu Sony okazało zainteresowanie. To właśnie wtedy rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z tą firmą i to już raczej się nie zmieni.

Przypomnijmy, że seria Yakuza to łącznie siedem gier. Pierwsze dwie części ukazały się na konsoli PlayStation 2, następne dwie na jej następczyni. Powstały także spin-offy cyklu, Ryū ga Gotoku Kenzan! na PlayStation 3 oraz Kurohyō: Ryū ga Gotoku Shinshō na PSP. Ciekawostką jest Ryū ga Gotoku Of the End, w której standardowych przeciwników zastępują... zombie. Gry te, jak nietrudno się domyślić, nie opuściły granic Japonii.

Nagoshi przyznał jednak, że Of the End był ostatnim tytułem w swym rodzaju.

GramTV przedstawia:

Mechanika gry oraz cały jej styl są tak naprawdę stare, swe początki miały na konsoli PlayStation 2. Czasy nieustannie się zmieniają, jeśli zaczniemy robić nowe gry, to będą wyglądały one zupełnie - to była ostatnia taka produkcja.

Nową grą Nagoshiego będzie Binary Domain, które ukaże się na rynku w lutym przyszłego roku na PlayStation 3 i Xbox 360. Więcej na jej temat przeczytacie pod tym adresem.

Źródło: VG247

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
24/08/2011 19:30

@Kraju: z tym GTA to nie do konca tak, Yakuza to bardziej japonskie actionRPG z masa questow i walka zrealizowana w formie chodzonej bijatyki. Caly otwarty swiat w pierwszej czesci tez sklada sie z doslownie kilu ulic dajaca jedna dzielnice miasta + kilku zamknietych miejscoweck glownych, przy czym nie jest to swiat nudny i pusty. pelno roznych zaulkow, ludzi, sklepow etc. Sam podszedlem do pierwszej Yakuzy jako wlasnie GTA w nipponie, i mimo ze jest czym zupelnie innym to sie nie zawiodlem a wrecz zakochalem w serii :D

Argael
Gramowicz
24/08/2011 18:03

W swojej książce o powstawaniu serii Nagoshi trochę inaczej to opisał. Zdecydowali się na PS2 jako najbardziej rozpowszechnioną konsolę, żeby sprzedać jak najwięcej egzemplarzy, aby zwróciły się duże koszty produkcji. Sony też na początku nie było zainteresowane projektem, w którym pełno (jak na japońskie warunki) przemocy i seksu, ale Nagoshi był bardzo uparty i w końcu udało się ich przekonać.

Kraju
Redaktor
24/08/2011 16:33

Pierwszy raz zaczynam żałować, że twórcy nie idą za kasą i nie chcą sprzedać swojej gry gdzie się da. Seria Yakuza to takie inne GTA, tylko że po Japońsku i w trochę innym stylu rozgrywki. Seria bardzo mi się podoba, ale niestety posiadam tylko konsole od Microsoftu. Mam nadzieję że twórcy jednak zdecydują się kiedyś na wyprodukowanie swojej gry na Xboxa.
Trwa Wczytywanie