News

Analitycy o cenie PlayStation Vita

Miłosz Białas, 08.08.2011 15:48 5

Cena PSV przestała być atrakcyjna w oczach analityków i doradzają Sony jej obniżenie.

Kiedy na tegorocznym E3 ogłoszono cenę PlayStation Vita wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest ona fantastyczna, a japoński gigant uczy się na błędach. Zachwyt był dodatkowo uzasadniony ustanowieniem ceny na poziomie Nintendo 3DS pomimo montażu znacznie droższych części.

Radość w biurach Sony nie trwała jednak długo, ponieważ już pojawiły się wypowiedzi japońskich analityków wróżących PlayStation Vita klęskę, jeśli jej cena nie zostanie obniżona. A to wszystko przez Nintendo, które zdecydowało obniżyć się cenę 3DS’a aż o 1/3 względem początkowej we wszystkich regionach.

Według Hideki Yasudy z Ace Securities Co “Gracze coraz bardziej oczekują od Sony obniżenie cen, szczególnie po obniżce ceny 3DS’a”. Analityk firmy SMBC Nikko Securities Kazuharu Miura zakładający uprzednio, że Vita sprzeda się w liczbie 2,5 miliona egzemplarzy do końca marca wypowiedział się w podobnym tonie: „W przypadku braku mocnych tytułów na Vitę występuje duże prawdopodobieństwo, że będę zmuszony ograniczyć moje obliczenia". Dla przeciwwagi pojawił się głos rozsądku pana Shiro Mikoshiba z Nomura Holdings Inc. racjonalnie stwierdzający, że: “Konsumenci, do których chce trafić Sony z Vitą to ludzie gotowi zapłacić dużo pieniędzy. To poprawna strategia, nawet w przypadku małego popytu, tak długo jak wysoka cena zostanie zachowana”.

Sony ma swoje finansowe założenia i wszystko wskazuje na chęć ich dotrzymania. Nie będą oglądać się na innych tylko podążać własną drogą. Miejmy nadzieję, że obrali dobry kierunek.

najnowsze