Informacje

Yakuza Of the End wystartowała, seria dobrnęła do 5 milionów sztuk w sklepach

3

Od dwóch tygodni w Japonii trwa sprzedaż Yakuza Of the End, najnowszej odsłony znanej serii Segi. I to właśnie cała seria, dzięki wspomnianej premierze, doczłapała do kolejnej okrągłej granicy.

Yakuza Of the End - obrazek 1
Yakuza Of the End

Ponad 400 tysięcy sztuk gry Yakuza Of the End trafiło do tej pory do japońskich sklepów. Produkcję Segi w Kraju Kwitnącej Wiśni można nabywać od 9 czerwca. Wcześniej debiut był planowany na marzec, jednak z uwagi na pamiętny kataklizm, premiera została przesunięta. Wspomniany wynik oznacza, że cała seria Yakuza trafiła do sklepów w liczbie 5 milionów egzemplarzy.

Yakuza Of the End w pierwszym tygodniu na rynku znalazła 300 tysięcy nabywców. Wynik ten jest gorszy od tych, jakie notowały poprzednie odsłony serii (Yakuza 4 - 384 tys., Yakuza 3 - 372 tys.), jednak SEGA wydaje się być zadowolona z osiągniętego dotychczas rezultatu.

Warto przy tym pamiętać, że Yakuza: Of the End to drastyczne odejście od dotychczasowej koncepcji serii. Choć gra przedstawia losy znanych fanom marki bohaterów, to jednak tematem przewodnim jest atak zombie na miasto Kamurocho. Większy nacisk położono ponadto na walkę bronią palną.

Na razie nie wiadomo, czy Yakuza: Of the End ukaże się poza Japonią. Gra jest przeznaczona wyłącznie na PlayStation 3.

3 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G SirYarpen

Gdzieś czytałem, że walka jest taka sobie, ale muszę to sam zobaczyć. Nawet przeboleję fakt, że nie lubię grać w wszelkiej maści strzelanki na konsolach (pad<mysz). Tak więc mam nadzieję, że się pojawi. A jak nie... no to cóż - i tak się japońskiego uczę powoli. Nawet Catherine sprowadziłem sobie (bo nie mam złudzeń, ze Atlus da dual audio... niestety to nie NISA).

Odpowiedz
Argael

W demo grało się całkiem przyjemnie, choć mogłoby być lepiej. Wyraźnie twórcy chcieli zrobić shooter dla ludzi, którzy nigdy w shootery nie grali, więc wszystko jest uproszczone (na upartego wystarczy iść do przodu i naciskać kwadrat).
W lipcu położę łapki na swoim egzemplarzu gry i wtedy będę mógł w pełni ocenić.

Odpowiedz
G AnthorLord

"[…]tematem przewodnim jest atak zombie na miasto Kamurocho." Brawo, po raz kolejny ktoś pisze tekst bez odpowiedniej wiedzy, czy choćby chęci sprawdzenia swoich wypocin. Skoro już rzuciłem bezpodstawny na pewno zarzut, jadę do miasta Mokotów w państwie Warszawa ;/

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?