Felieton

Microsoft: Nie "doimy" serii Halo

Michał Ostasz, 15 czerwca 2011 20:58 9

Dwa lata temu na rynku ukazały się Halo: ODST i Halo Wars, w kwietniu zeszłego roku Halo Reach, w listopadzie zagramy w Halo: Combat Evolved Annniversary - Microsoft twierdzi, że gracze nie czują przesytu.

Halo: Combat Evolved Anniversary nie jest tworzone

Fani serii oraz sami gracze zaczynają dopytywać czy nowe odsłony sztandarowej serii dla konsol Xbox będą ukazywać się w maksymalnie rocznych odstępach. Co na to Microsoft, wydawca tego cyklu? Phil Spencer, jeden z oficjeli tej firmy, w rozmowie z serwisem IGN powiedział:

Ludzie nie powinni patrzeć na Anniversary jako na część corocznego cyklu wydawniczego serii Halo. Bardzo cieszę się z tego, że wydajemy tę odsłonę gdyż sam uwielbiam pierwsze Halo. Spojrzeliśmy na tę grę i stwierdziliśmy, że warto ją odświeżyć.

Gra ukaże się w listopadzie, na dziesiąte urodziny serii. Myślimy, że to dobry czas na świętowanie. Oczywiście braliśmy pod uwagę to, że gracze mogą oskarżyć na s o "dojenie" marki, ale to projekt tworzony z pasji, nie dla pieniędzy. Dodajmy, że w grze znajdą się osiągnięcia, obsługa Xbox Live, a całość ma zupełnie nową oprawę graficzną.

Spencer potwierdził również, że Halo 4, które ma zapoczątkować nową trylogię, nie powstaje na nowym silniku, ale na udoskonalonej wersji tego znanego już Halo Reach.

W odświeżoną odsłonę Halo: Combat Evolved zagramy 15 listopada.

Źródło: IGN

Halo: The Master Chief Collection także dla Windows 7
Halo: The Master Chief Collection - testy Halo Reach na PC niemal gotowe do startu
Fani zasypali pizzą 343 Industries
Halo: The Master Chief Collection zmierza na PC
najnowsze