Modern Warfare 3 zmiażdży Battlefield 3 i dotychczasowe rekordy sprzedaży?

Patryk Purczyński
2011/05/27 09:58
51
0

Mike Hickey z Janco Partners przewiduje, że Modern Warfare 3 stanie się najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów, a Battlefield 3 w potyczce o klienta zostanie daleko w tyle.

Modern Warfare 3 zmiażdży Battlefield 3 i dotychczasowe rekordy sprzedaży?

Modern Warfare 3 do końca 2011 roku sprzeda się w liczbie 23 milionów egzemplarzy - szacuje Mike Hickey, analityk Janco Partners. Wypracowanie takiego rezultatu wiązałby się nie tylko z pobiciem wszelkich rekordów (z nieoficjalnych danych wynika, że Call of Duty: Black Ops zostało zakupione w ostatnim kwartale 2010 przez niespełna 20 milionów klientów), ale także z wyraźnym pokonaniem Battlefielda 3. Ten ostatni, według analityka, miałby bowiem w tym samym okresie trafić w ręce ok. 6,4 miliona konsumentów.

Zdaniem analityka takie rozstrzygnięcia i tak jednak "Elektronicy" będą mogli traktować jak sukces. - Battlefield 3 wytwarza znaczący szum medialny, jest wspierany przez komplementy, kreowany na wyłaniającą się potężną markę i może liczyć na wsparcie niebywale potężnej marketingowej dywizji Electronic Arts - uważa Hickey. - Choć nie oczekujemy, że gra skutecznie przeciwstawi się dominacji Call of Duty w tym roku, może ona wpłynąć na zmianę trendu w podziale rynku w pozostającym okresie obecnej generacji - komentuje analityk Janco Partners.

GramTV przedstawia:

Komentarze
51
Henrar
Gramowicz
28/05/2011 12:35
Dnia 28.05.2011 o 10:55, Tenebrael napisał:

<Prywata mode ON> Henrar, potrzebuję pewnej porady. Dałbyś mi jakiś namiar na swojego maila? <Prywata mode OFF>

aargh1@gmail.com

PierwszaLiga
Gramowicz
28/05/2011 11:08

Heh nie siedzie "w grach", ale co rok pojawiają się podobne newsy, różniące się tylko cyfrą na końcu ;)

Tenebrael
Gramowicz
28/05/2011 10:55

<Prywata mode ON>Henrar, potrzebuję pewnej porady. Dałbyś mi jakiś namiar na swojego maila?<Prywata mode OFF>

lastvegas
Gramowicz
27/05/2011 23:33

Jeszcze MW3 mnie nie przekonało. Skusiłem się na BO ostatnio i nie żałowałem ale MW3 wygląda jak odgrzewany kotlet więc w tym roku może skuszę się na B3. ;)

kodi24
Gramowicz
27/05/2011 21:37

Rozwoj powinien byc kreatywny, czas pokaze na ile "next-genowy" BF3 bedzie nowym, lepszym doznaniem, a na ile typowym BF z podkrecona grafika;

Tenebrael
Gramowicz
27/05/2011 20:35
Dnia 27.05.2011 o 18:20, Henrar napisał:

Rozwój na siłę powoduje, że wychodzą takie "perełki" jak chociażby Dragon Age 2.

Ja mówię o rozwoju, a nie o cofaniu się w tymże rozwoju.

Henrar
Gramowicz
27/05/2011 18:20
Dnia 27.05.2011 o 17:44, Fatal-X napisał:

Szkoda że Battlefield 3 jest od początku skazywany na porażkę

Gdzie? Bo na pewno nie przez graczy. Oni zobaczyli CoDopodobny gameplay i grafikę i już wywnioskowali, że to będzie mega-super-hiper-duper hit, mega innowacja i takie tam.Analitycy=/=gracze.@Tenebrael:

Dnia 27.05.2011 o 17:44, Fatal-X napisał:

Rozwój powinien być w cenie :)

Rozwój na siłę powoduje, że wychodzą takie "perełki" jak chociażby Dragon Age 2.

Tenebrael
Gramowicz
27/05/2011 18:13
Dnia 27.05.2011 o 17:44, Fatal-X napisał:

Szkoda że Battlefield 3 jest od początku skazywany na porażkę. Założę się że BF3 będzie grą znacząco lepszą i bardziej rozwiniętą od nowego MW. Tak czy inaczej, ja zamierzam dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu EA i kupić ich grę.

No to jest nas dwóch. Rozwój powinien być w cenie :)

Fatal-X
Gramowicz
27/05/2011 17:44

Szkoda że Battlefield 3 jest od początku skazywany na porażkę. Założę się że BF3 będzie grą znacząco lepszą i bardziej rozwiniętą od nowego MW. Tak czy inaczej, ja zamierzam dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu EA i kupić ich grę.

Tenebrael
Gramowicz
27/05/2011 17:37
Dnia 27.05.2011 o 17:07, arborek napisał:

może to nie jest problem z tym że kotlet jest odgrzewany tylko po prostu ty nie lubisz kotletów ?!

A może sprawa jest nieco bardziej złożona. Może z jednej strony fakt, tak jak mówisz, niektórzy krytykują, bo w ogóle ten kotlet jest dla nich niestrawny, ale z drugiej inni tak lubią kotleta, że udają, że odgrzewania nie widzą, i wmawiają, że to zaleta?A po ludzkiemu: Może po prostu obie strony zbyt mocno się nakręciły, i albo kochają CoD''a, choćby nie wiem, jak wtórny był, a inni go nienawidzą, choćby nie wiem, ile dzikiej frajdy mógł dawać?Ale skąd się takie skrajności rodzą? Wydaje mi się, że z tego, że wokół CoD narósł taki "mit", że po prostu trudno tutaj zachować jakąś neutralność i nie opowiedzieć się po jednej ze stron (chyba, że się ma FPS'y kompletnie w nosie). Hate napędza hype, hype napędza hate.

Malcollm
Gramowicz
27/05/2011 17:35
Dnia 27.05.2011 o 17:07, arborek napisał:

:) nikogo nie nazwałem debilem :)

Tak samo ja nie chciałem nazwać CoD-owców ograniczonymi umysłowo a wyszło jak wyszło - dziwi mnie po prostu parcie na ten tytuł, nie wiem gdzie to jest zakorzenione, bowiem albo jest się całkowicie za albo całkowicie przeciw, a potem tak wychodzi jak wychodzi, wydaje się, że tutaj trzeba po prostu prosto i łopatologicznie napisać co i jak - co do gatunkowości CoDa z tym troszkę sie nie zgodzę, gdyż w pierwszego MW miałem nabite ponad 400 godzin w multi - w przypadku MW2 to już nie było tyle, dlaczego? przecież niby to samo tylko lepsze....No właśnie przywitałem się z gąską, przecież to, to samo..........I o to w tym chyba wszystkim chodzi to samo po raz kolejny, niby co innego ale jednak to samo i moim zdaniem to samo powinno być troszkę tańsze niż jest, ale to tylko moje zdanie może ja po prostu się nie znam

arborek
Gramowicz
27/05/2011 17:07

:) nikogo nie nazwałem debilem :)aby wyjaśnić sytuację posłużę się wyjaskrawionym przykładem:Miesiąc temu zainstalowałem Star Crafta 2 ( powiedzmy pożyczony od kolegi ). Pograłem 20 minut... i rozczarowany wyłączyłem myśląc "nędza, nie podoba mi się". Jednak nie siadłem później do kompa i nie zacząłem jeździć po producentach że zrobili biedną grę. Mam po prostu świadomość że to nie jest gatunek dla mnie i tylko w mojej głowie jest to "nędza" :DCOD tworzy swój własny gatunek i naprawdę porażające jest że niektórzy ludzie zamiast zastanowić się... "może ja po prostu lubię inny gatunek gier?" chcą zmienić coś co podoba się milionom innych... trochę samo krytyki ... może to nie jest problem z tym że kotlet jest odgrzewany tylko po prostu ty nie lubisz kotletów ?!

Woo-Cash
Gramowicz
27/05/2011 15:56
Dnia 27.05.2011 o 15:44, kalif1855 napisał:

wszystko się wyjaśni gdy gry pojawią się na sklepowych półkach bo na razie to tylko czcza gadanina

Gniot będzie, jak zawsze.

kalif1855
Gramowicz
27/05/2011 15:44

wszystko się wyjaśni gdy gry pojawią się na sklepowych półkach bo na razie to tylko czcza gadanina

Malcollm
Gramowicz
27/05/2011 14:13

Dalszych dywagacji na ten temat nie ma tutaj co ciągnąć bo zrobi się lekki off-top, nie lekki a wielki, miło by było mieć jakąś inną możliwość dalszej dysputy z kolegą poza już tym forum gdyż zebrało się na większą dyskusję, ja osobiście podam tyle, podaj maila na ten mail, z dziką rozkoszą podyskutuję z kolegą nad analizą moich własnych słów

Spoiler

marcel22@poczta.fm

marcin-malysza
Gramowicz
27/05/2011 14:04

>/...ciach.../Uwierz mi, przeczytałem to co napisał @aborek a następnie to co napisałeś ty. I nadal podtrzymuję iż to co piszesz jest co najmniej nieuczciwe <ma się rozumieć chodzi mi to co zacytowałem "...większość fanbojów CoD-a to ludzie ograniczeni nie mający żadnych ambicji ani oczekiwań - a ich życie sprowadzone zostało do działa określanych Odruchem Pawłowa, nie ważne jakie, nie ważne, że to samo ważne, że jest nowe a skoro jest nowe to dostajemy ataku ślinotoku i ...... reszty można się domyśleć." >. Nie komentowałem twoich dalszych komentarzy tylko ten jeden który był odpowiedzią na to co napisał @aborek<wiem, można to było wywnioskować z pierwszego zdania owego komentarza, lecz wole dla pewności to zaznaczyć>.PS. Aborek dodał na końcu: "...milionom ludzi na świecie COD się podoba i ci ludzie czytają wasze posty i się zastanawiają "co ci debile ćpają?" :D:D". Ty zacząłeś swoją odpowiedź: "Ci debile jak to ładnie określiłem posiadają coś co zwie się ogólnie centralnym ośrodkiem nerwowym popularnie zwanym Mózgiem, do tego ten mózg przetwarza wszelakiej maści procesy myślowe, takowe działanie doprowadza do wyciągania konkluzji - jeżeli w MW3 mam dostać to samo co w MW2 i w BO no to coś jest tutaj nie tak". Moje pytanie, gdzie ty to do diaska napisałeś<przed wyżej wymienionym użytkownikiem> i dlaczego uważasz iż "Ci debile" mają mózg a "fanboje CoDów" to zwykłe pieski<podciągnięcie ich sympatii do CoD''a do eksperymentu z psem, dzwonkiem i jedzeniem - inaczej do Odruchu Pavlova>?? Jesteś jak pan Jarosław K. , to co piszesz przywodzi mi na myśl jedną z jego wypowiedzi: "My jesteśmy tu, gdzie wtedy, oni tam, gdzie stało ZOMO". Jak nie zrozumiałeś tej aluzji to ja ci ją ładnie przedstawię, to jest próba ukazania siebie<w tym przypadku anty fana CoD''ów>jako osoby o jedynym, właściwym i słusznym zdaniu na ten temat.I coś na zakończenie tej mało owocnej wymiany: Dla mnie, to co piszesz o tych "fanbojach", śliniących się na samą wieść o nowym CoDzie to jedna wielka a zarazem uwłaczająca brednia. Co z tego iż ubierasz to w ładne, inteligentne słowa/zdania. Inteligentnie napisane bzdury nadal będą bzdurami <wypolerujesz kupę i tak pozostanie kupą> a twoje są tymi najwyższych lotów.Tyle z mojej strony dla pana posiadającego jedyną, słuszną i właściwą racje :)Życzę zdrowia tobie i twoim bliskim...

Malcollm
Gramowicz
27/05/2011 13:09

Na początku proponuje przeczytać ten post do którego odpowiedź była skierowana a zwłaszcza określenie "co ci debile" ćpają, niestety może się okazać to dla kolegi totalnym szokiem niemniej jednak każdy z nas posiada swoją "ograniczoność" i to na każdej z możliwych płaszczyzn poczynając od płaszczyzny umysłowej, i są dwie możliwości rozwiązywania takich sytuacji albo napisać o określonych osobach per debile bądź też próbować określić to w miarę bardziej cywilizowany sposób, widać - prosty przykład z pracy mam kilka możliwości obcując z "młodym pokoleniem narodu naszego" pewne sytuacje mogę zamknąć próbując powiedzieć jedną z poniższych sentencji - wszystkie te określenie sprowadzają się do jednego, zatem mogę tej osobie powiedzieć - stwierdzając fakt niestety:- "jesteś debilem" - tak jest, że użycie takiego określenia w tej instytucji wiąże się z ciężkimi konsekwencjami, dalej- jesteś ograniczony umysłowo - bądź też, na samym końcu- czy mam cię traktować jako dziecko specjalnej troski - wszystko tak czy siak sprowadza się do jednego, należy w tym miejscu przypomnieć, że określenie debil nie jest tylko określeniem potocznym uważanym za obrazę, jest przedewszystkim formą schorzenia umysłowegoWszystko jak widzisz zależy od punktu patrzenia, jak tak chcesz podchodzić do tematu to nawet stwierdzenie podczas jakiejś wypowiedzi- ale głupoty piszesz (i dla ścisłości jest to stwierdzenie podane dla przykładu) można określić jako obraźliwe gdyż naznacza ono w pewien sposób nie tylko formę wypowiedzi ale także i tą osobę.

marcin-malysza
Gramowicz
27/05/2011 12:51
Dnia 27.05.2011 o 12:08, Henrar napisał:

Nie, nie, nie. Nie ma szacunku dla tych, którzy wydają własne pieniądze na to, co im się żywnie podoba, choćby i kupowali to samo co roku. Przecież tak się nie godzi.

Dokładnie, niemożna wydawać tych ciężko zarobionych pieniędzy na to się komuś żywnie podoba.Ach, musiałem się przyłączyć, uwielbiam sarkazm a nie użycie owego sarkazmu w pewnych sytuacjach<takich jak ta> jest grzechem.Ja i tak w to zagram, sam tego nie kupię ale zagram w egzemplarz kolegi<tak jak to miało miejsce z MW i MW2>. Lubię się od czasu do czasu odmóżdżać przy takich tytułach. I wcale nie twierdzę iż to jest złe, to jest poprostu gra w którą się gra dla czystego relaksu i odpoczynku po całodniowym wysiłku. Gdy bym chciał coś bardziej wymagającego to pewnie zagrał bym w jakąś grę logiczną, przygodową bądź jakiegoś RPG''a.Co do obrażania innych: @Malcollm, krytykuj tytuł a nie jego odbiorców albo inaczej "Don''t hate the player, hate the Game". A ty w żywe oczy ubliżasz fanom owej serii:"...większość fanbojów CoD-a to ludzie ograniczeni nie mający żadnych ambicji ani oczekiwań - a ich życie sprowadzone zostało do działań...". Człowieku, szacunek należy się każdemu i nie ważne czyim bądź czego jest fanem i jak bardzo jego przekonania są sprzeczne z twoimi.Ja z kolei mógł bym nazwać cię kompletnym idiotą za to iż jedziesz po graczach którzy lubią te wielokrotnie "odgrzewane kotlety",mógł równie dobrze użyć w twoim kierunku paru zmyślnych wytłumaczeń dlaczego tak cię nazwałem ale czy to zmieni twoje podejście do tego tematu?? Nie, na pewno nie. Dlatego daruję sobie takie wycieczki pod twoim adresem gdyż wiem, że obrażaniem innych niczego nie wskóram. Jak ktoś lubi truskawki to i tak je będzie lubił nawet jeśli inni ich nienawidzą ale czy to jest powód by próbować udowodnić iż są "inni"??Konkluzja - zastanów się zanim zaczniesz obrażać ludzi którzy lubią coś co dla ciebie jest byle szajsem a wy MODERATORZY, za takie obrażanie kogokolwiek powinno być co najmniej ostrzeżenie!!!

Malcollm
Gramowicz
27/05/2011 12:38

No właśnie małą literówkę popełniłem w poście już zaraz na początku miało być ci debile jak to ładnie określiłeś - była to swoista docinka z mojej strony - ja uważam, że nie ma tutaj co używać takich słów i tyle różni ludzie różne zdania i tyle - jedyne co mi się może nie podobać to ten mega Hype nakręcany na każdym kroku, że się sprzeda, że będzie murowany hit, a jak ktoś powie że nie będzie.....uuuuu... no właśnie o to w tym wszystkim chodzi

akakus
Gramowicz
27/05/2011 12:29

Sorry Malcollm, troche niepotrzebnie zaatakowałem Ciebie, Ty atakowałeś fanbojów CoDa ;p. Ja tam uważam fanboizm za największe zlo i krótkowzroczność :P. Jasne, że każdy może mieć inne zdanie, jak jest kulturalna i dyskusja na poziomie, wtedy jest fajnie :).

34all
Gramowicz
27/05/2011 12:18

trailer mi się podobał, fajnie zmontowany ale to tyle. widać w nim to samo co w poprzednich częściach, czyli jazda korytarzami (bez żadnego skrzyżowania) i strzelanie podczas których dochodzić do oskryptowanej do bólu rozwałki. jedyny plus to tło z większą iloścą elementów niż w BO. już nie nabiorę się na to, wychodzi pełno fajniejszych gier w tym roku więc nie będę się nudził bez MW... Najwyżej kupie jak stanieje do około 60zł.[i jak zwykle trzeba bawić się w zamykanie i otwieranie okna żeby móc wysłać komentarz ]

Henrar
Gramowicz
27/05/2011 12:08
Dnia 27.05.2011 o 11:51, akakus napisał:

Tyle, więcej zrozumienia wykażcie trochę. Ja fanów BF nie jadę od debili. Trochę szacunku mi się też należy.

Nie, nie, nie. Nie ma szacunku dla tych, którzy wydają własne pieniądze na to, co im się żywnie podoba, choćby i kupowali to samo co roku.Przecież tak się nie godzi.

Malcollm
Gramowicz
27/05/2011 12:08

Ależ ja to bardzo dobrze rozumiem, gdyby wszyscy ze sobą się zgadzali to wiesz jak by to wyglądało, ogólnie uważam tak, że każdy ma swobodę w wyrażaniu własnych myśli, jeśli mi się coś nie podoba do mówię o tym, w taki sposób w jaki tylko potrafię, czy ktoś to oceni jako płytką wypowiedź czy górnolotną to jego już wybór.Dlatego też, nie powinno się jęczeć na tych co wyrażają słowa krytyki czy to przez pryzmat czystego anty-fanbojstwa czy wyrażania formy niezadowolenia z tego czy innego względu, jeśli jednak tylko wszystko mieści się w ramach racjonalnej i konstruktywnej krytyki to czemu ma ona nie być przedstawioną?Problem w tym, że oznaka każdej krytyki racjonalnej czy irracjonalnej jest postrzegana jako oznaka bycia "polaczkiem" który jest ciągle niezadowolony i dudrający, najlepiej to widać na forach mamy milon postów dotyczących ach i och jaka ta gra jest wspaniała, wystarczy, że pojawi się słowo krytyki to od razu następuje skok z wypominaniem i wyzywaniem od fanbojów, określeniami wojenka etc.Dla mnie takie coś postrzegane jest jako coś chorego i tyle, oczywistym jest to, że nowy MW3 ma już zapewniony megahype a to wszystko dzięki ludziom którzy się nią zachwycają, zresztą zobacz sam jak to jestach i och ta gra będzie wspaniała etc - pozytywny oddźwięk wszystko jest w porządku, z drugiej stronyno nie znów to samo? ile razy? - jak nie anty fan to przynajmniej leci tekst nie grałeś to się nie odzywaj.Nie wiem czy to tylko przywilej naszego narodu i jego natury a co ważniejsze kultury osobistej niemniej jednak jak dla mnie coś tutaj śmierdzi - mimo iż kupiłem MW2 to jednak po MW3 nie sięgnę z prostej przyczyny, oglądając ten jeden malutki trailer widziałem wszystko to samo co było w poprzednich trailerach dotyczących wcześniejszych części - tylko grafika się zmieniła troszkę i tyle - skoro mi się nie podoba gdyż uważam to za odcinanie kuponów to o tym mówię, krytyka, wyrażanie myśli, próba prowadzenia dyskusji na zasadzie moje argumenty kontra twoje, jeśli zaś jesteśmy ludźmi na poziomie to z naszej rozmowy wyciągamy wnioski, a jeśli do tego jeszcze nie jesteśmy ograniczeni umysłowo doprowadzamy do sytuacji w których nasz oponent możeale nie musi się z nami zgodzić - ba tak samo jak i ja mogę przeciągnąć owego konkurenta na swoją stronę przekonując do swoich argumentów tak samo i on może zrobić to ze mną.Niestety takich ludzi jest bardzo mało, próba przyswojenia jakichkolwiek słów krytyki jest nie do pomyślenia a skoro tak jest to rozpoczyna się wojna - która jak widać górnolotna w słowach to nie jest - i czy pozytywnie to o nas świadczy?Raczej nie

akakus
Gramowicz
27/05/2011 11:51

@Malcollm, ale Ty nie rozumiesz, ze niektórym graczom to odpowiada? Jak chce coś nowego, gdzie jest postęp technologiczny lub gameplayowy, gram w gry takie jak L.A. Noire albo Heavy Rain. Ale potrzebuje też gry, w która pogram i zapomnę (FPS to nie jest mój ulubiony gatunek) i wybacz, ale na tym polu MW jako seria wygrywa z BF. Nie obcodzi mnie to, że nie mam zniszczeń czy czegoś nie chce tego. Nie oczekuję tego po tej grze. Chce filmową szybką rozgrywkę single, arcedowe multi. Do którego usiąde porozwalam ludzi, wstanę i zapomnę. Nie chcę gry, któa ma wielką mapę, super pojazdy, klasy, bo mi to wszystko komplikuje rozgrywkę, a jak gram w prosta strzelaninę tego nie chcę.Czy Wy nie możecie tego zrozumieć? To że cenię tego typu rozgrywkę od czasu do czasu (raz na rok jest w sam raz - jedyny FPS, którego kupuje), czyni ze mnie kogoś bez mózgu, ograniczonego. Wielkie dzięki :/ Zrozumcie, że są różne gusta i inne oczekiwania po tych grach. Dla mnie to nie jest bezpośrednia konkurencja, a ci prorocy tylko hype nakręcaja. Jakbym chciał grac bardziej w coś competetive, e-sportowego, BF byłby lepszym wyjściem. Ale po grze oczekuję, czego innego, tego co dla mnie przynosi MW 3. Nie chce, żeby tam były zmiany bo to potencjalnie może rozwalić grę, a tak wiem czego się spodziewać.Tyle, więcej zrozumienia wykażcie trochę. Ja fanów BF nie jadę od debili. Trochę szacunku mi się też należy.

Lamomiot
Gramowicz
27/05/2011 11:47

Jak zwykle zwycięży bardziej popularna i mniej dopracowana gra. COD to nic innego jak przykład serialu, który ogląda się z przyzwyczajenia. Wypada kupić bo kolega ma. Szkoda bo ja odpuściłem sobie Black Ops (grałem troszkę zanim sobie darowałem zakup) na rzecz BFBC2 i nie żałuję.Nic mnie tak nie dobija jak myśl że muszę wydać dwa razy kasę na grę... raz na podstawkę a drugi raz na odgrzewane kotlety w postaci DLC... i pewnie póki gracze nie powiedzą dość... nic się nie zmieni.... i faktycznie znowu prezesi firm wydających CODa będą sobie mogli wypłaci pokaźne premie :)

Zgreed66
Gramowicz
27/05/2011 11:47
Dnia 27.05.2011 o 11:42, Ichibanboshi-kun napisał:

@Zgreed66 Przypuszczam, że większość nabywców nawet nie wie o zmianach jakie zaszły w IW. Oni kupują kolejnego CoD i to ich interesuje.

Wiem o tym, dlatego bardziej Treyarch mnie interesuje :)Tutaj już wiedzą na kim psy wieszać ;d

Ichibanboshi-kun
Gramowicz
27/05/2011 11:42

MW3 na pewno w ilości sprzedanych egzemplarzy pobije BF3, ale tylko na tym polu...@Zgreed66Przypuszczam, że większość nabywców nawet nie wie o zmianach jakie zaszły w IW. Oni kupują kolejnego CoD i to ich interesuje.

Malcollm
Gramowicz
27/05/2011 11:39

"co ci debile ćpają?" :D:DCi debile jak to ładnie określiłem posiadają coś co zwie się ogólnie centralnym ośrodkiem nerwowym popularnie zwanym Mózgiem, do tego ten mózg przetwarza wszelakiej maści procesy myślowe, takowe działanie doprowadza do wyciągania konkluzji - jeżeli w MW3 mam dostać to samo co w MW2 i w BO no to coś jest tutaj nie tak, niestety większość fanbojów CoD-a to ludzie ograniczeni nie mający żadnych ambicji ani oczekiwań - a ich życie sprowadzone zostało do działań określanych Odruchem Pawłowa, nie ważne jakie, nie ważne, że to samo ważne, że jest nowe a skoro jest nowe to dostajemy ataku ślinotoku i ...... reszty można się domyśleć.Ciekawe gdyby można teraz przeprowadzić takie badania - do zamkniętego pokoju wsadzić 10 fanbojów CoD-a i co miesiąc pokazywać im nowe pudełka z serią MW ciekawe ile czasu by upłynęło zanim zaczęli by myśleć :D

Braveheart
Gramowicz
27/05/2011 11:39

Witam.Nie chce mi się jakoś w to wierzyć. Może jakimś cudem jak cud się nastanie, ale żeby zaraz używać słowa "Miażdżyć" ? bez przesady. Co nowy CoD to krótsza gra ;/ no i zostaje jeszcze multi a on w moich oczach też wypda gorzej niż w BC2 Anyway wole wydać szmalec na B3 choć i tak zawsze czekam trochę z grami bo płacić kolosalnych cen po dniach premiery nie mam zamiaru no zależy jeszcze jaka to gra :D Przykład Skyrim czy D]I[

wide
Gramowicz
27/05/2011 11:30

Niech ja dorwę tych analityków, którzy 4 lata temu pisali że frank szwajcarski na dzień dzisiejszy będzie po 2,69zł.

Zgreed66
Gramowicz
27/05/2011 11:25
Dnia 27.05.2011 o 11:20, Styxu napisał:

A za rok powtórka z rozgrywki :-)

W przyszłym roku gre wydaje Treyarch :) Jestem mega ciekaw, reakcji ludzi. Jezeli ufają IW, które juz praktycznie nie jest IW. To ciekawe jak zareagują gdy wyjdzie czesc Treyarchu, po failu z Black Opsem.

Styxu
Gramowicz
27/05/2011 11:20

Trailer jest dobrze wyreżyserowany i zmontowany. Napędza do kupna :-) Ale po tym co pokazali w Black Ops nie chce mi się wydawać 119 zł na grę którą ukończę w 5 godzin a potem odbiję się od multi, bo wszyscy biegają z nożami i uzi skaczać jak małpy. Thank you very much.(tak tak, wiem, po prostu nie mam skilla ;-))W Bad Company 2 zacząłem grać jakiś tydzień temu i póki co jestem zachwycony. Nie będę się rozpisywał nad zajebistością tej gry - wystarczy obejrzyć filmiki z GAMEPLAY''U podczas sesji multi na youtube. Ten kto grał w multi w CoD i w BF wie na czym polega różnica (dźwięk i OGROM zmagań!).Przerażające jest tylko to, że gracze znowu wybiorą produkt średni (bo CoD nie jest wybitny, nie jest zły, ale to nie to swgo czasu Unreal) tylko po to żeby potem narzekać na horrendalne ceny DLC, liniowość itd., a nie wybiorą produkty bardziej innowacyjnego i technologicznie bardziej zaawansowanego (z tym chyba nikt nie bedzie dysktutował?) A za rok powtórka z rozgrywki :-)

arborek
Gramowicz
27/05/2011 11:13
Dnia 27.05.2011 o 11:04, akakus napisał:

Sorry za offtop.

Ja bym podpiął jQuery, okienko dodawania komentarza dorzucił jQuery UI -> Dialog i potem ajaxem odświeżył tylko listę komentarzy a nie całą stronę.... otwieranie nowego okna to chwiejna sprawa :D

Zgreed66
Gramowicz
27/05/2011 11:08

A ja głupi miałem cichą nadzieję, ze CoD w tym roku zaliczy lekki spadek, a BF załapie maciupki wzrost :/

akakus
Gramowicz
27/05/2011 11:04

No te określenia wszędzie "odgrzewany kotlet" są już zabawne, gdzie się nie wejdzie w jaki wątek, co któryś tak pisze :P. Nie wszystkim trzeba wielkich map, które można rozwalać ;). Mi wystarczy szybka arcedowa strzelanka jak w MW. Dlatego ją bardziej cenię ;).@SpecShadowTak się składa, że aktualnie się zajmuje podobnymi sprawami :P. Ajaxowe odpytywania serwera, programowanie serwletów, dynamiczne odswieżanie strony, więc wiem o co biega. Jak coś nieskomplikowanego jak "dodaj komentarz" (przygotowanie requestu do wysłania do serwera, przetworzenie, dodanie komentarza, odświeżenie strony) nie działa, to znaczy, że projekt mocno leży :P. - Permission denied to access property ''reload''window.opener.location.reload(); wyłączcie to przeładowanie i chwilowo po problemie :PSorry za offtop.

Muradin_07
The King of Iron Fist
27/05/2011 11:02
Dnia 27.05.2011 o 10:54, Henrar napisał:

Pieprz studia, zostań analitykiem. Captain Obvious byłby dumny. Jeszcze tylko Pachtera brakuje.

No właśnie... coś tego pana dawno nie słyszałem... o.OA co do tematu: MW3 musi pobić BF3... bo tak. Ja tam na CoD''a złego słowa powiedzieć nie mogę, bo jest to jedna z moich ulubionych serii (choć w BO nie grałem... po prostu zrezygnowałem). BF3 nawet jak będzie genialny to i tak nie pokona MW3 (bo gracze gadają że to "odgrzewany kotlet"... no to kto do jasnej ch***** kupuje te gry? Gracze? No way... przecież każdy szanujący gracz nie kupi CoD''a... bo to badziew i tak dalej ;])

Henrar
Gramowicz
27/05/2011 10:54

Pieprz studia, zostań analitykiem.Captain Obvious byłby dumny. Jeszcze tylko Pachtera brakuje.A, tak. Haters gonna hate.@tatarinho:Ta, bo BF3 będzie super zoptymalizowany i całkowicie pozbawiony bugów. Każda gra ma bugi.

/old_forum/2011_21/20110527105414.jpg" class="ipsAttachLink ipsAttachLink_image">/old_forum/2011_21/20110527105414_m.jpg" class="ipsImage ipsImage_thumbnailed" alt="20110527105414">

tatarinho
Gramowicz
27/05/2011 10:53

No nie moge...Krzykacze? To już nie można bardziej na luzie do tematu podejsc? Tak wszystko bierzecie na serio? Ludzi opamiętajcie sie...Przecież nikt nie będzie takiego "antyhypu" robił. Poprostu wyraziłem swoją opinie, że CoD to dla mnie słaba seria ostatnimi czasy. Chcecie grać? To grajcie. Nikogo nie przekonam. Ale nie narzekajcie po premierze jaki ten nowy MW zabugowany, brzydki, liniowy i to nie to samo co MW...Bo potem będzie taka śpiewka..Jak co roku..fani CoD....

marcin-malysza
Gramowicz
27/05/2011 10:47

>/...ciach.../Masz rację :)Raczej wierną rzeszą fanów którzy kupią to w ciemno. B3 jest technicznie o niebo<jak nie dwa> lepszy lecz ta otoczka konsumentów która skupia się wokół marki CoD jest bardzo duża i to ona da zwycięstwo finansowe nad grą od Dice. Lecz tylko w tym aspekcie CoD ma coś więcej do powiedzenia.Co do dodawania komentarzy toprawda, już trzeci dzień tak mam iż muszę kopiować komentarz i otwierać nowe okienko komentarza, wielokrotnie klikać "dodaj post" by ten post dodać.

barth89
Gramowicz
27/05/2011 10:46

Może i pobije, ale lepszy będzie BF3 pod względem jakości :)

Piotr13PL
Gramowicz
27/05/2011 10:45

Nikt nie bedzie tworzył żadnego antyhypowego eventu. Nie podoba Ci się, to nie komentuj, olej po prostu i czekaj na BF3. Ludzie kupują, bo lubią filmowe akcje, przeżyć coś z widoku pierwszej osoby, przykładowo skok na spadochronie i dlatego lubią CoD''a, jak ktoś chce realistyczne strzelanie i kampienie w krzakach to kupuje Arme. Tyle w temacie.

arborek
Gramowicz
27/05/2011 10:45

naprawdę... wszyscy gracze w Polsce są tak ograniczeni że jedyne określenie jakie potrafią wymyślić na CODa to "odgrzewany kotlet" ? i to na każdym forum, w każdym serwisie, WSZĘDZIE!@tatarinho : ale czemu mam narzekać ? ja dostaję najlepszą grę, dokładnie taką jaką chcę dostać ! Jeśli nie podoba Ci się COD to zagraj w BF, jak nie BF to Halo! Żadna Ci się nie podoba ? wybaczcie "krzykacze" ale po prostu jesteście w mniejszości! milionom ludzi na świecie COD się podoba i ci ludzie czytają wasze posty i się zastanawiają "co ci debile ćpają?" :D:D

Mefisto
Gramowicz
27/05/2011 10:44
Dnia 27.05.2011 o 10:38, Damianuss1 napisał:

Nie będę wnikał. Wiem natomiast, że obie produkcje trafią do mnie. Jedną "obejrzę", a w drugą zagram. Zgadnijcie która to która.

CoDa obejrzysz, a w BF3 zagrasz ;)

Damianuss1
Gramowicz
27/05/2011 10:38

Nie będę wnikał. Wiem natomiast, że obie produkcje trafią do mnie. Jedną "obejrzę", a w drugą zagram. Zgadnijcie która to która.

tatarinho
Gramowicz
27/05/2011 10:35

Proponuję zrobić ogólnopolski (światowy?) "antyhype" na CoD!:D Nie wiem jak u Was, ale kolejny odgrzewany kotlet, który sprzeda się w takich ilościach, wywołuje u mnie mdłości. Ta sama gra od wielu lat...A EA zarzucano kiedyś, że Fifa się nie rozwija...;/ Widzicie? Troche ponarzekano i kolejny raz dostaniemy od EA najlepszą grę o piłce nożnej:) Trzeba to samo zrobić z CoDem. Może Acti się przebudzi?

Mefisto
Gramowicz
27/05/2011 10:32

zmiażdzy hehe starym silnikiem...może mieć wiekszą sprzedaż ( odgrzewany kotlet z większą ilością panierki ),ale to nie oznacza, że będzie lepszy od BF3.Znowu dzadzą kiczowatą historyjkę, skakanie z miasta/Państwa do miasta/Państwa z pokręconą fabułą? jak dla mnie cod już dawno się skończył na CoDMW to była ostatnia gra z tej serii. BF3 bije na głowę coda grafiką, grywalnością , niesamowitym systemem zniszczeń i multiplayerem, cod dużo by zyskał gdyby wprowadzono taki system zniszczeń, rozgrywka byłaby o wiele ciekawsza, ale to jest moje zdanie. BF3

Panor
Gramowicz
27/05/2011 10:27

W kwesti sprzedarzy MW3 pewnie wygra ze względu na markę producenta oraz reklamę ,jeśli chodzi o grywalność to zobaczymy mi szczerze podoba się bardziej BF 3 . EA musi się bardziej postarać w kwestii rozgłosu jeśli chce przebić MW

Kreek
Gramowicz
27/05/2011 10:24

Wie ktoś jak zostać takim analitykiem? Gada oczywiste rzeczy i jeszcze mu płacą, też tak chce!MW3 może być najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów. Trailer jest od 2 dni na sieci, a już nabił 7 mln wyświetleń i prawie 100 tys. komentarzy...

ZikuPL
Gramowicz
27/05/2011 10:18

Gram- jest problem z dodawaniem komentarzy...A co do ,,wojny" MW3 a BF3 mysle ze na pewno CoD zwyciezy. Tak naprawde (nie wiem czy wszyscy) sam jestem ciekaw jaka jest kontynuacja serii MW. Co do BF no coz swietnie to wyglada, napewno na multi bedzie rozp....cha ale wymagania mnie przeraza dlatego wiec daje punkt dla CoDa.

SpecShadow
Gramowicz
27/05/2011 10:17

Skoro to takie proste to zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną :]Sam news to nihil novi, po tym co było z Black Ops nie będzie to dla mnie żadnym zaskoczeniem.

akakus
Gramowicz
27/05/2011 10:13

Też uważam, że będzie mniejsza niż 3,5:1 - obstawiałbym tak 2:1 ;)Aczkolwiek sam kupię MW 3 a BF 3 mnie nie interesuje :PCo jest kurcze z tymi komentarzami :/ Muszę po kilka razy zamykać i otwierać żebym w końcu mógł dodać, naprawcie do w końcu.. Nie ma tu jakieś skomplikowanej funckjonalności :/