Informacje

Sony opatentowało technologię współpracy Move z PSP go

3 Mateusz Kołodziejski

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA przyjęło w 2009 r. wniosek Sony, który świadczy o tym, że firma ta pracowała nad wykorzystaniem kontrolera ruchu w grach na swoją przenośną konsolę.

Sony opatentowało technologię współpracy Move z PSP go - obrazek 1

Dokument patentowy odnosi się do stacji dokującej dla PSP go, która miała być wyposażona w kamerę będącą odpowiednikiem PlayStation Eye. Pozwalałaby ona na przesyłanie danych dotyczących zmiany położenia kontrolera ruchu do konsoli, jednak tylko wtedy, gdy Move znajdowałby bezpośrednio naprzeciwko całego oprzyrządowania.

Jeżeli Sony poważnie myślało nad wykorzystaniem tej technologii w praktyce, być może podejmie próby wprowadzenia jej dla NGP. Japoński gigant będzie jednak musiał wcześniej odpowiedzieć na bardzo istotne pytanie - jaki sens ma zabawa na przenośnej konsoli, która jest przytwierdzona do stołu? Przecież jeśli ktoś posiada Move, to z dużym prawdopodobieństwem w jest on również w posiadaniu PlayStation 3, stworzonego specjalnie z myślą o graniu w domowym zaciszu.

3 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G krzych53

To PSP Go nie wymarło?
Przecież samo Sony mówiło, że to porażka.

Odpowiedz
G maurras

Pewno jakieś większe znaczenie może mieć to dopiero przy następcy PSP.

Odpowiedz
G Wolf800

Wystarczy pomyśleć logicznie, na tak małym ekranie z daleka nic nie będzie widać. Jeżeli chodziło o ratunek Go-ła to myślę, że i tak nie wypali.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?