Felieton

Wiedźmin 2 – zbierzmy wszystkie żarty twórców w jednym miejscu!

Krzysiek Ogrodnik, 18 maja 2011 11:23 149

Pierwszy Wiedźmin był pełen przednich dowcipasków i nawiązań do popkultury – z drugim jest podobnie. Pomóż nam znaleźć wszystkie Easter Eggi z Wiedźmina 2!

Obecnie w sieci najpopularniejsze nawiązanie do innej gry z Wiedźmina 2 to żarcik związany z assassynami. Na tym jednak nie koniec, nasi forumowicze już odnaleźli kilka innych Easter Eggów.

Jakich? W Flotsam można wyzwać do walki mocno umięśnionego pięściarza, który wszystko robi na opak – facet nazywa się Naizdup (Pudzian od tyłu). To miasto jest także miejscem, gdzie można spotkać postać o imieniu Drizzt, które na pewno przywołuje ciepłe wspomnienia u fanów Faerunu. Lucas donosi, że spotkał w grze mężczyznę zwanego „Ziggy Król” zajmującego się boksem - to nawiązanie do Ziggy'ego Rozalskiego, menadżera Gołoty i Adamka. A skoro cały czas kręcimy się wokół walk – Geralt propozycję podłożenia walki kwituje popularnym "spieprzaj dziadu".

Wymienione przykłady narobiły mi tylko jeszcze większego apetytu na kolejne „jajka wielkanocne”. Pomóżcie skompilować nam jak największą listę żartów i nawiązań jakie spotkacie na swojej drodze spędzając kolejne godziny z Wiedźminem 2. Easter Eggi mają niestety to do siebie, że bardzo łatwo je przeoczyć, dlatego jeśli możecie, to dokumentujcie wszystkie, na jakie natraficie, w komentarzach do tego wpisu. Liczę na Was!

Wiedźmin 3 – informacje o Wiedźminie 3 już dostępne. Sprawdź!

Gala The Game Awards bez Cyberpunka 2077
Cyberpunk 2077 zaoferuje wysokie budynki do eksploracji, gdzie będzie wiele do zrobienia
Wiedźmin Geralt z Rivii najsłynniejszym Polakiem według Tygodnika Powszechnego
Cyberpunk 2077 będzie dopracowany jak Red Dead Redemption 2
najnowsze